Jaga seda postitust

FIASKO: Mis juhtus Berliini Brandenburgi lennujaamaga?

Sakslased ja täpsus on sünonüümid, ent mitte siis, kui jutt käib Berliini Brandenburgi lennujaamast.

Lennujaam pidi avatama 2011. aasta oktoobris, aga on siiani suletud ning Saksa meedia andmetel on lennujaama ehituse eelarve lõhki – raha on kulunud 5 miljardit eurot rohkem kui planeeriti.

Brandenburgi lennujaama avamist on lubatud oktoobris 2011, juunis 2012, märtsis ja oktoobris 2013 ning tänavu juunis. Võimalik, et lennujaam avataksegi juba sel kuul, aga kindel see pole. Pigem räägitakse uuest tähtajast 2018. aastal.

Mis siis Brandenburgi lennujaamaga valesti läks?

Valesti läks palju, kirjutab Telegraph. 2012. aastal, kui teatati taas lennujaama avamisest – tseremooniale oodati kantsler Angela Merkelit ja 10 000 külalist –, tuli paar päeva enne avamisüritust see ära jätta. Kontrollijad leidsid, et lennujaama tuletõrje häiresüsteem ja suitsuandurid olid vigased.

See oli aga jäämäe tipp.

Deutsche Welle andmetel oli valesti paigaldatud 90 km kaableid, 4000 ust oli valesti nummerdatud, eskalaatorid olid liiga lühikesed – kõikvõimalikke vigu leiti väidetavalt 40 000.

Peale selle avastati, et lennujaama peaplaneerija ei olnud mitte insener, vaid petis. Berliini linnapea Klaus Wowereit sunniti ametist lahkuma ja osaliselt oli selle põhjuseks lennujaama fiasko.

Lennujaama avamise pideva edasilükkamise tõttu läksid ehitus- ja taksofirmad ning poed pankrotti. See pidavat Saksa maksumaksjale tooma iga päev ligi miljon eurot kahju.

Pärast Brandenburgi lennujaama valmimist pidi suletama Schoenefeldi ja Tegeli lennuväljad, aga endiselt pole teada, millal see juhtub.

Berliinlastel on Brandenburgi lennujaama kohta hulk nalju. Näiteks Darmstadti jalgpallimeeskond kaotas Berliini Herthale ja kukkus kaotuse tõttu madalamasse liigasse. Darmstadti tiim teatas seepeale Twitteris. “Meie maandusime 2. liigasse, aga Hertha maandub endiselt Tegelis”.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri