Jaga seda postitust

Filmimuuseumi esimene püsinäitus jagab filmi loomise ja filmitegijate saladusi

Eesti Ajaloomuuseumile kuuluvas Maarjamäe lossis ja lossipargis valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks elamuslik ajalookeskus.

Juba praegu on uksed avanud ajaloomuuseumi juures tegutsev Filmimuuseum, kuhu juhatab külastajaid läbi lossipargi kulgev filmimaailma märgiline „punane vaip”.

filmimuuseum

F: Puhkaeestis.ee

Filmimuuseumi esimene näitus kannab kinokunstile iseloomulikku pealkirja „Duubel ÜKS” ja see juhatab su läbi kõikide filmitegemise etappide, tutvustades neid läbi eri interaktiivsete vahendite. Saad tutvuda kogu filmivalmimise protsessiga, liikudes justkui kaamerataguses maailmas – aimu saad stsenaariumi, võttepaiga, montaaži, valguse ja heli rollidest ühe hea filmi juures, kuulata paljude filmitegijate lugusid, näha joonisfilmi kangelaste sündi, proovida filmikostüüme ja palju muud.

Väljudes võttepaigast võid istuda eesti filmiheliloojate rongile, kuulata head muusikat ja ning mõtiskleda muusika rolli üle filmikunstis.

Jõudes punasele vaibale ei maksa kohkuda välklampide sähvatustest, vaid tuleb julgelt naeratada ja sirge seljaga edasi astuda. Paljud illustreerivad näited on küll pärit Eesti kinokunstist, aga kuna filmitegemise protsess on üsna ühesugune nii Tallinnas kui Hollywoodis, saavad kõik külastajad meeleoluka elamuse, uutest teadmistest rääkimata.

filmimuuseum

F: Puhkaeestis.ee

Näituse teise osa moodustab maagiline illusioonide ruum, mis rabab üleelusuuruste masinatega – kaadervärgiga, mille kõik osad rassivad ühise eesmärgi nimel – et seisvast pildist saaks liikuv pilt. Filmi sünniajast, 19. sajandist, inspireeritud masinad kutsuvad uurima ja katsetama, kuidas pilt liikuma saadi.

Huvilised saavad end ka filmitegijana proovile panna – nn green screen stuudios saab igaüks salvestada lühivideot ja tunda end osalisena mõnes filmistseenis.

Hoones on oluline koht 210-kohalisel kino- ja konverentsisaalil, kus saab korraldada nii filmilinastusi kui ka kõige esinduslikumaid üritusi. Muuseumis olev kohvik pakub filmidest inspireeritud suupisteid ning muuseumipoes ootab suveniirivalik.

Näituse peakuraator: Maria Mang
Kuraatorid: Jaak Kilmi, Katrin Sipelgas, Liina Keevallik
Meeskond: Katrin Maimik, Lauri Laasik, Tristan Priimägi, Mait Laas
Seinatekstid: Kristiina Davidjants
Projektijuhid: Laura Kipper, Teele Laats
Kujundus: Tarmo Piirmets (PINK)
Graafiline disain: Polaar Stuudio

Filmimuuseum on avatud T – P 10 -18
Pilet: 8 €/6 €
Aadress: Pirita tee 64, Tallinn

Vaata lisa ka siit.

Allikas: Puhkaeestis.ee

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri