Jaga seda postitust

FOTOD: See Taani ehitatav jalgtee keerdub spiraalina metsa kohale

F: www.effekt.dk

Taani arhitektuuribüroo Effekt on välja mõelnud erakordse jalgtee, mis keerdub spiraalina 45 meetri kõrgusele metsa kohale, kust inimesed saavad nautida vaadet üle puude.

F: www.effekt.dk

See silmapaistev projekt annab võimaluse külastada loodust nii, et sõna otses mõttes ei jäta inimene sinna jälgi ega suurenda ka ökoloogilist jalajälge. Küll aga saavad külastajad olla otse looduse keskel.

Spiraalikujuline jalgtee on 600 meetrit pikk, kogu metsaalune jalgrada aga 900 meetri pikkunud.

F: www.effekt.dk

Kopenhaagenist ühe tunni autosõidu kaugusel Gisselfeld Klosters Skove mets on eraomanduses, aga see on külastajatele kuni päikeseloojanguni avatud. Metsas on paljandid, järved ja soo ning seal on ka künklik ala, mis on selles piirkonnas erandlik, kirjutab Lonely Planet.

F: www.effekt.dk

Effekti kodulehel kirjutatakse, et jalgtee on lihtsalt läbitav kõigile. Tee kallet arvestades peaks seal liikuda saama ka ratastoolis inimesed.

F: www.effekt.dk

Arhitektuuribüroo teatel on projekt valmimisel ja selle tähtajaks on märgitud tänavune aasta. See on osa suuremast seikluspargi projektist.

F: www.effekt.dk

Kõiki pilte ja jooniseid saab vaadata Effekti veebilehelt.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri