Jaga seda postitust

FOTOD: Telerid, tasuta wifi ja kohv – Eestisse jõudsid Baltikumi kaasaegseimad bussid

Eestisse jõudsid kogu Baltikumi kaasaegseimad bussid, mis on valminud Lux Expressi eritellimusel Hispaanias. Uued bussid on bussimaalma tipptase nii tehniliste näitajate, disaini, reisijamugavuse kui ka keskkonnasõbralikkuse poolest.

Eestisse jõudis kokku kaheksa eritellimusel valminud tippklassi bussi, mis hakkavad reisijaid teenindama Tallinn-Riia ja Tallinn-Peterburi liinidel, teatas Lux Express. Hetkel viimast lihvi saavad Lux Express Lounge bussid jõuavad Tallinnast algavatele rahvusvahelistele liinidele 12. juunil.

This slideshow requires JavaScript.

Uued Scania Irizar i8 Lounge-tüüpi bussid valmisid Lux Expressi eritellimusel Scania tehases Hispaanias ning läksid maksma ligi kolm miljonit eurot. Uutes Lux Express Lounge bussides on kokku 45 kohta, sh 15 kohta asub Lounge osas, kus istmed on paigaldatud 2+1 põhimõttel.

Lisaks tellis Lux Express kaks uut 56-kohalist bussi, kus kõik istmed on paigaldatud 2+2 põhimõttel. Busside pikkus on 15 meetrit ja laius 2.55 meetrit, kõrguseks on ligi 4 meetrit. Uute busside heitgaaside tase vastab Euro 6 normidele ja kütuse kulu on 26 liitrit 100 km kohta.

Viis Lux Express Lounge bussi hakkab teenindama Tallinn-Riia liini ja üks uus luksusbuss hakkab teenindama Tallinn-Peterburi liini. Uued 56-kohalised bussid asendavad olemasolevaid busse, mis vahetatakse uute vastu.

Lux Expressi bussipargis on täna ligi 80 bussi keskmise vanusega 2.7 aastat. 2015. aastal investeeris Lux Express bussiparki kokku ligi 10 miljonit eurot, mille eest soetati 28 uut bussi ning 2016. aastal lisandus bussiparki üheksa uhiuut Scania Irizar bussi maksumusega 4 miljonit eurot. Lux Expressi reisijaid teenindab üle 300 bussijuhti.

Uutes bussides on jätkuvalt varustuses personaalne puutetundlik meelelahutuskeskus, reguleeritavad istmed, pistikud elektroonikaseadmete laadimiseks, iga iste on varustatud turvavööga. Kõikides bussides on tasuta kuumade jookide automaat, wifi, kliimaseade ja WC.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri