Jaga seda postitust

FOTOGALERII: Maailmakuulus arhitektuuribüroo võitis Tallinna Vanasadama ideekonkursi

Tallinna VanasadamMaailmakuulus arhitektuuribüroo Zaha Hadid Architects võitis Tallinna Vanasadama ideekonkursi ja koostab selle aasta lõpuks sadama arendusplaani.

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul oli Zaha Hadid Arhitects töö eristuv, pakkudes innovaatilist ning terviklikku lahendust Tallinna mereväravale.

“Zaha Hadid arhitektid on oskuslikult loonud linnaruumi ja sadama ala tasakaalustatud ühendamise koos läbimõeldud juurdepääsude ja liikluslahendustega,” lausus Kalm. “Nende töös joonistuvad välja läbivad jalakäijate liikumistee diagonaalid, mille ümber on rajatud mitmekesine ja meeldejääv linnaruum. Huvitavamad detailid on veesilmad Reidi tee ääres, jalakäijate alade osaline ja sujuv tõstmine teisele tasandile. Hea terviklikkuse annab ka Admiraliteedibasseini ümbrusele A- ja D-terminali esistega pakutud üks ühtne linnaruum-väljak koos rohealaga.”

Tallinna VanasadamKalmu sõnul rääis Zaha Hadidi töö kasuks ka tugev logistika ja kinnisvaraarenduse analüüs ning veenev Masterplaani etapiviisiline ja realistlik elluviimisvõimalus.

Tallinna Sadama eesmärk on koostöös Zaha Hadid Arhitektidega jõuda 2017.aasta lõpuks Vanasadama Masterplaan 2030 valmimiseni. Pärast Masterplaani valmimist algatatakse vastavad detailplaneeringud ning töötatakse välja sobivad ärimudelid arenduste elluviimiseks.

Tallinna VanasadamTallinna Sadam kuulutas 2016.aastal välja Vanasadama arendusplaani ehk Masterplaani 2030 ideekonkursi eesmärgiga leida pikaajaline terviklahendus, mis on aluseks sadama-ala kinnisvaraarendustest ning linnalise ja avaliku ruumi ühendamiseks sadama funktsioonidega. Tallinna Sadamal on plaanis tuua sadamafunktsioonide kõrvale Vanasadamasse rohkem linnalist arendust ning muuta piirkond kergesti läbitavaks ning atraktiivseks linnaruumiks.

Zaha Hadid Archtects on rahvusvaheliselt tunnustatud Londonis baseeruv arhitektuuribüroo, kellel on suur kogemustepagas nii erinevate suuremahuliste hoonete projekteerimisel, mereäärse linnaruumi planeerimisel kui ka Masterplaanide koostamisel. Äramärkimist väärivad Singapore – One North Masterplan, Salerno Maritime Terminal (Itaalia) , Antwerpen – Port House (Belgia), Bilbao Zorrozaure Port area Masterplan (Hispaania), Milano City Lig´fe residences (Itaalia), Shanghai Sky SOHO (Hiina).

Vanasadama Masterplaani žüriisse kuuluvad Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm, Tallinna Sadama infrastruktuuri arendusosakonna juhataja Hele-Mai Metsal, Tallinna linna peaarhitekt Endrik Mänd, Eesti Arhitektide Liidu aseesimees Peeter Pere ja Arhitektide Liidu liige Ülar Mark.

Tallinna Vanasadam Tallinna Vanasadam Tallinna Vanasadam

Tallinna Vanasadam Tallinna Vanasadam Tallinna Vanasadam

Allikas: www.ts.ee

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri