Jaga seda postitust

FOTOGALERII: Nairobi turg pakub vaid originaalset ja kohapeal valminud kaupa

Kui mõtled kõikvõimalikele Aasia või Lähis-Ida turgudele, siis järjest vähem on niisuguseid, kus müüakse vaid kohapeal valmistatud kaupa. Hinnad on odavad ja kvaliteet suvaline, mis ei tähenda, et isikupärane kaup oleks kadunud, aga seda jääb aina vähemaks.

Ühel Nairobi käsitööturgudest on aga kõik tehtud sealsamas turul. Käsitööga tegelevad nii leti taga istuvad mehed-naised kui ka turulettide taguses labürindis tegutsevad käsitöölised.

Suur osa puidust valmistatud suveniiridest on hinnalisest eebenipuust, kotid-plätud-ehted – kõik on hea kvaliteediga ja isikupärased, mitte masstoodang.

See oli üllatav, nagu ka hinnad. Kui Indias on võimalik müüja alghinnast üsna lihtsalt 3/4 alla kaubelda, siis Nairobi turul oli see palju keerulisem ja hind jäi pidama isegi Eesti mõistes üsna kõrgel. Aga see oli mõistetav, sest müüjad ja nende pered olid ise vaeva näinud, mitte nad polnud asju ostnud massiliselt ülimadala hinnaga sisse, et siis väikse kasumiga edasi müüa.

Kliki fotol ja vaata galeriid:

Kenya, Nairobi market

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri