Jaga seda postitust

FOTOGALERII: See tohutu aed on Tallinna üks parim perepikniku paik

This slideshow requires JavaScript.

28 hektaril on siin-seal puude all ja väikeste tiikide kaldal piknikutoolid, kõikjal õitsevad lilled, pügatud murul lippavad lapsed – Tallinna botaanikaaed pole ainult teadusasutus ja niisama ilus koht, vaid ka ideaalne piknikupidamise paik.

Kes käinud, see teab, et botaanikaaias on saanud varemgi mõnusalt muruplatsidel suve nautida, aga sellest nädalast on aia eri nurkades väikeste gruppidena 40 piknikutooli. Alati võib ka oma tekiga kohale minna, et see murule visata. Palmimaja ette esiväljakule lisanduvad peagi õhksohvad.

Botaanikaaia tulpide õitsemisaeg on läbi saamas, kuid sirelid, iluõunapuud ja rododendronid näitavad end parimast küljest.

Kes kavatseb botaanikaaias piknikku pidada, tuleb arvestada 5-eurose pääsmega, aga kuna selle eest saab hoolitsetud aeda nautida kas või terve päeva ning käia ka kasvuhoonetes eksootilisi taimi vaatamas, siis tasub see end ära. Sooduspilet (õpilased, tudengid, pensionärid) maksab 2.50. Perepääsme hind on 9 eurot (kaks täiskasvanut ja kõik kuni 16-aastased lapsed). Kuukaart maksab aga 10 eurot

Tänane päev näitas, et botaanikaaed on päris popp puhkeala – rahvast oli palju, ning kuna aed on väga suur, siis seda ohtu pole, et puhkajad teineteist segama hakkaksid. Ruumi on piisavalt.

21. juunil muutub aga botaanikaaed maagiliseks paigaks, sest lõhnavad taimed paljastavad oma saladused. Kõigil on võimalik läbida botaanikaaias lõhnaretk koos Urmas Laansooga või hoopis kaardi abil ja iseseisvalt. Lisaks on huvilistel võimalik saada konsultatsiooni Eesti Aroomteraapia Ühingu liikmetelt, milliseid eeterlikke õlisid ja milleks kasutada. Sissepääs on tavapileti hinnaga.

Kes ekskursioonile ei soovi minna, võib lõhnaretke läbida iseseisvalt spetsiaalse kaardi abil, mille saab küsida kassast. Lõhnade öö ajal on botaanikaaia pargiala avatud kuni kl 23-ni, kasvuhooned 22-ni.

Botaanikaaias toimuvast loe täpsemalt siit.

Vaata siit ka Reisiportaali videot sellest, kuidas palmimajas oli Tallinna Music Weeki kontsert.

Fotod: Ivar Soopan

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri