Jaga seda postitust

GALERII: Lux Expressi uued bussid hakkavad teenindama Riia ja Peterburi liine

08Lux Expressi bussid
07Lux Expressi bussid
05Lux Expressi bussid
06Lux Expressi bussid
04Lux Expressi bussid
03Lux Expressi bussid minski
02Lux Expressi bussid
01Lux Expressi bussid

Lux Express investeeris eritellimusel valmivatesse Scania Irizar i8 bussidesse ligi kolm miljonit eurot. Uued luksusbussid valmivad Hispaanias ning jõuavad Eestisse mai keskpaigas, teatas ettevõte.

Lux Expressi bussipark täieneb sel kevadel kaheksa eritellimusel valminud bussiga, mis hakkavad teenindama Tallinnast algavaid bussiliine. “Soetatud bussid on bussitehnika viimane sõna nii reisijamugavuse kui ka keskkonnasõbralikkuse poolest,” ütles Lux Expressi juhatuse esimees Hannes Saarpuu. “Bussides on loodud kõik eeldused selleks, et erinevate vajadustega klientide reis sujuks võimalikult stressivabalt,”

Lux Expressi eritellimusel valmivates Scania Irizar i8 Lounge-tüüpi bussides on kokku 45 kohta, sh 15 kohta asub Lounge osas, kus istmed on paigaldatud 2+1 põhimõttel. Lisaks tellis Lux Express kaks 56-kohalist bussi, kus kõik istmed on paigaldatud 2+2 põhimõttel. Busside pikkus on 15 meetrit ja laius 2.55 meetrit, kõrguseks on ligi 4 meetrit.

Uute busside heitgaaside tase vastab Euro 6 normidele ja kütusekulu on 26 liitrit 100 km kohta. “See tähendab, et ühe reisijakoha viimiseks 100 kilomeetri kaugusele kulub umbes 0,4 liitrit kütust. Võrdluseks näiteks Flirt DMU diiselrongidel on sama näitaja 0,83 liitrit reisija kohta,” tõi Saarpuu näite.

Uued luksusbussid hakkavad teenindama Tallinn-Riia ja Tallinn-Peterburi liine. Tallinn-Riia liinile tuleb viis uut bussi ja üks uus luksusbuss hakkab teenindama Tallinn-Peterburi liini. Uued 56-kohalised bussid asendavad olemasolevaid busse, mis vahetatakse uute vastu.

Lux Expressi bussipargis on täna ligi 80 bussi keskmise vanusega 2,7 aastat. 2015. aastal investeeris Lux Express bussiparki kokku ligi 10 miljonit eurot, mille eest soetati 28 uut bussi ning 2016. aastal lisandus bussiparki üheksa uhiuut Scania Irizar bussi maksumusega 4 miljonit eurot. Lux Expressi reisijaid teenindab üle 300 bussijuhti.

Uutes bussides on jätkuvalt varustuses personaalne puutetundlik meelelahutuskeskus, reguleeritavad istmed, pistikud elektroonikaseadmete laadimiseks, iga iste on varustatud turvavööga. Kõikides bussides on tasuta kuumade jookide automaat, WiFi, kliimaseade ja WC.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri