Jaga seda postitust

Google teab lennu hilinemisest enne kui lennufirma ise

Google on välja arendanud algoritmi, mis võimaldab ennustada, kui lennureisi algus hilineb. Google saab seda teada isegi enne kui lennufirma ise.

Google Flightsi uus rakendus on abiks reisi planeerimisel. Arvuti analüüsib paljusid andmeid, näiteks ilmaolusid, lennuki ja lennuvälja asukohta või varasemaid lennukite saabumisi ning annab teada, kui lend suure tõenäosusega hilineb.

Kasutades varasemate lendude ajalugu, suudavad algoritmid ennustada osa hilinemisi isegi siis, kui see info ei ole veel teada ka lennufirmale endale. Hilinemise võimalusest teavitatakse siis, kui tõenäosus on vähemalt 80%.

Sellest hoolimata peaksid reisijad õigel ajal lennujaama kohale minema, sest ennustus jääb ikkagi ennustuseks. Ent hilinemise võimalusest varakult teadasaamine aitab reisijal aegsasti reisimuudatustega arvestada ja vajadusel ettevalmistusi teha.

Rakenduse nägemiseks tuleb Google Flightsi sisse logida ja otsida teavet teekonna, lennufirma või lennunumbri järi.

Jaga seda postitust

1 kommentaar

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri