Jaga seda postitust

Haapsalu meelitab kevadeti turiste õudus- ja fantaasiafilmidega

Varakevad on kuurortlinna Haapsalu jaoks vaikne periood, kui turiste on vähe. Tosin aastat on turistinappust leevendanud õudus- ja fantaasiafilmide festival (HÕFF). Näiteks eelmisel aastal käisid filmihuvilised aprillikuu lõpus peetaval kolmepäevasel festivalil filme vaatamas 3680 korral.

Kui palju festival linna rahvast kohale toob, see pole täpselt teada – hinnanguliselt poole tuhande ringis. Kui arvestada sellega, et enamik külalistest on väljaspoolt Haapsalut, siis on see väikse linna külalistemajadele ja hotellidele kevadel päris tõhus abi.

2015. aasta HÕFFi zombiparaad. F: HÕFF

2015. aasta HÕFFi zombiparaad. F: HÕFF

Tänavu on festival 28.-30. aprillil. Festivali eesmärgiks on tutvustada Eesti ja lähiriikide kinopublikule valikut värskeid õõva- ja fantaasiafilme, kultusklassikuid ning maailmakino varamut läbi võimalikult laiahaardelise filmivaliku.

HÕFFi programmi koostamise põhimõtteks on vältida Hollywoodi peavoolu õudus- ja fantaasiafilme ning keskenduda sõltumatule ja art-house žanrifilmidele, mida Eesti kino- ja videolevist on suure tõenäosusega raske leida.

HÕFF on ainus žanrikino festival Baltikumis, mis kuulub Euroopa žanrikino festivalide paremikku ühendavasse organisatsiooni Méliès. Méliès koondab enda alla üle 20 žanrifilmide festivali paremiku üle Euroopa, kaasates koostööpartneritena ka teisi žanrikino populariseerivaid üritusi ja festivale Põhja-Ameerikast ning Aasiast, luues nii võrgustiku üle maailma žanrikino fännide vahel.

HÕFFi melu kultuurikeskuse "akvaariumis". F: HÕFF

HÕFFi melu kultuurikeskuse “akvaariumis”. F: HÕFF

Aastate jooksul on HÕFFil aset leidnud arvukad esilinastused ning festivali väisanud mitmed tunnustatud filmikülalised ja kinolegendid nagu Brian Yuzna, Magnus Paulsson, Marek Piestrak, Todd Brown, Babak Anvari ja paljud teised. Filmifännidel- ja tegijatel on haruldane võimalus kohtuda nii kinosaalides kui mitmetel HÕFFi eriüritustel Haapsalu legendaarsetes lokaalides. Kes teab – ehk avastate ennast seetõttu suviselt Neuchateli festivalilt või hoopiski mõne uue Prantsuse horrorhiti võtteplatsilt!

12 aastaga on HÕFFist kujunenud omanäoline ja rahvusvaheliselt tunnustatud filmifestival, mida kiidetakse tänu unikaalselt lahedale atmosfäärile ja tugevale programmile.

HÕFFi loojateks 2005. aastal ning korraldajateks on Haapsalu linn, Haapsalu Kultuurikeskus ja Tallinna Pimedate Ööde Filmifestival (PÖFF).

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri