Jaga seda postitust

Haapsalu tiheda suvekava tõmbab käima Itaalia veinipidu

Itaalia veinipidu Haapsalus. F: Puhkaeestis.ee

Itaalia veinipidu Haapsalus. F: Puhkaeestis.ee

Haapsalus on juba kevadel mitu festivali, aga kuurortlinna suve tõmbab kõige suurema hooga käima 2.-3. juunil Itaalia veinipidu. Festivali publikumagnet on Itaalia laulik Al Bano, kes esineb 3. juunil piiskopilinnuses.

Veinipidu algab reedel, 2. juunil degustatsioonide ja kontsertidega galeriides ja kohvikutes. Õhtul kl 22 on vanalinnas Pearu Pauluse ja bändi tasuta kontsert.

Tavapäraselt on veinipeo suurim melu festivali teisel päeval. 3. juunil on programm Karja tänaval ja Lossiplatsil kl 13-19. Veinikonkursil valitakse Haapsalu publiku lemmik Itaalia valge vein, Itaalia punane vein ja prosecco.

Sissepääs veinipromenaadile on külastajale tasuta, ent konkursiveinide degusteerimisel osalemiseks tuleb osta veinipeo pokaal, käepael ja hindamisleht, et oma lemmiku poolt hääletada. Pilet maksab eelmüügist 15 eurot, kohapeal 20 eurot.

Itaalia veinipeol on tavapäraselt ka Maalehe ja Veinivilla koduveinikonkursi finaal ja autasustamine.

Kl 16-19 veinilaat ja kl 19 algab Al Bano kontsert piiskopilinnuses. See on piletiga. Pääse maksab praegu 39 eurot. VIP-piletid on juba välja müüdud.

Korraldajate teatel kava veel täpsustub.

Kes on Al Bano?

Esimest korda Eestis esinev muusik tuleb siia tänuvu Haapsalus kontserdi andnud maestro Toto Cutugno soovitusel. Cutugno esines Haapsalus eelmisel suvel ja piiskopilinnus oli tihedalt rahvast täis.

Al Bano alustas karjääri 50 aastat tagasi, mil ta pääses noore poisina esinema Itaalia televisiooni ja mitmele riigi populaarsele festivalile. Vaid aasta hiljem plaadistas ta laulu pealkirjaga “Nel Sole”, mis saavutas esimese kolme kuuga tohutu edu, müües Itaalias üle 600 000 koopia.

Vahetult pärast seda alustas ta koostööd oma tulevase abikaasa Romina Poweriga. Oma ajastu üks Euroopa kuulsamaid  armastajapaare tuli 1982. aastal välja hittlooga “Felicita”, mis jõudis hetkega Euroopa muusikaedetabelitesse ja kuulajate südametesse. Seal on nad senimaani.

Al Bano laulud “Felicita”, “Ci Sara”, “Tu Soltanto Tu” on praeguseni romantilise itaalia muusika sünonüümid.

Al Bano on oma 1950-ndal lavajuubelil jätkuvalt üks hinnatumaid Itaalia muusika viljelejaid üle kogu Euroopa. Haapsallu saabub Al Bano kahekümnest tippmuusikust koosneva saatebändi ja saatjaskonnaga.

Vabal ajal peab legendaarne laulja Itaalia lõunaosas omanimelist SPA-hotelli ning talle kuulub maailmakuulus veiniistandus, kust pärinevad veinid on ekspertide ja nautlejate hulgas kõrgelt hinnatud. Erikokkuleppena on Al Bano veinivalik ka Haapsalu kultuuri- ja veinipäevadel esindatud. Meile lähim koht, kus on võimalik Al Bano istanduse viljadest valmistatud veini igal ajal nautida, on Riia vanalinnas asuv restoran Felicita. Erikokkuleppena pakutakse Al Bano veinivalikut ka 3. juuni kontserdipublikule.Booking.com

Haapsalu tänavune kultuurikava

APRILL

HAAPSALU ÕUDUS- JA FANTAASIAFILMIDE FESTIVAL (HÕFF)

28.04 – 30.04 Haapsalu kultuurikeskus

www.hoff.ee

HÕFF on kevadeti Eesti mudapealinna Haapsalu vallutav kolmepäevane õudus- ja fantaasiafilmide maraton. Programmis kohtab viimaste aastate parimaid õõva- ja fantaasiafilme, unustatud klassikat, trash- ning kultus-, friigi- ja ekstreemkino.MAIMUUSEUMIÖÖ 

20.05 erinevad muuseumid

www.muuseumioo.eewww.salm.ee

LÄÄNEMAA TANTSUPIDU “KULLAKERA KANDJAD”

27.05 piiskopilinnus

HAAPSALU GRAAFILISE DISAINI FESTIVAL 

27.05 – 01.07 Haapsalu kultuurikeskus

www.kultuurimaja.ee 

JUUNI

 

MUINASJUTUKONVERENTS 

01.06 Haapsalu kultuurikeskus

muinasjutt.haapsalu.eu

03.06 LASTEKAITSEPÄEVA TÄHISTAMINE 

Haapsalu Noorte Huvikeskus

ITAALIA VEINIPIDU HAAPSALUS 

02. – 03.06 Haapsalu

www.kultuurimaja.ee 

Itaalia kultuuri- ja veinipäevadel maitstakse ja hinnatakse Itaalia veine, toimub koduveinikonkursi finaal ning tuju loovad erinevad muusikud ja lauljad.

NARGENFESTIVAL: KREEGI PÄEVAD HAAPSALUS 

10. – 11.06 toomikirik

www.nargenfestival.ee

Nargenfestival on 2006. aastast olnud üks meeldejääv meretagune ja mereäärne suvepidu, mis peab oluliseks Eesti muusika, sealhulgas C. Kreegi pärandi esiletoomist.

HAAPSALU JAANITULI

23.-24.06 piiskopilinnus

23. ja 24. juunil piiskopilinnuses toimuval Lääne-Eesti suurimal jaanitulel saab näha meie armastatud lauljate paremikku. Üles astuvad Anne Veski, 2 Quick Start, Koit Toome, Apelsin, Ott Lepland ja paljud teised.

TŠAIKOVSKI FESTIVAL

28.06-01.07 Haapsalu

Esimene festival on teie ees: tulge kuulama vene tippteatri Moskva Novaja Opera klassikakontserte Haapsalu lossihoovis, saage osa kammerkontsertidest, teemakohastest jalutuskäikudest Tšaikovski radadel, lastekontserdist ja muidugi suurejoonelisest Eesti Rahvusballeti vabaõhuetendusest “Luiged” Haapsalu väikesel viigil. Haapsalu ja Tšaikovski käivad kokku nagu meri ja tuul!

https://tchaikovskyfestival.ee/

JUULI

HAAPSALU VANAMUUSIKAFESTIVAL 

05. – 09.07 toomkirik

www.studiovocale.ee

Lääne-Eesti ühes kaunimas kuurortlinnas Haapsalus 1994. a sündinud festivali hinnatakse omas žanris üheks kaalukamaks Eestis ning see on köitnud paljude nimekate väliskunstnike tähelepanu. Festivali eesmärk on viia nii eesti kutselisi muusikuid kui ka publikut kõrgtasemeliste ettekannete kaudu lähemale muusikakultuuri tippteostele.

AMERICAN BEAUTY CAR SHOW

14. – 16.07 piiskopilinnus

www.american.ee

Baltimaade suurim ameerika autode näitus, kokkutulek ja kiirendusvõistlus.

JOOGAFESTIVAL 

22. – 23.07 piiskopilinnus

www.joogafestival.ee

Joogafestivalil esinevad Eesti parimad joogaõpetajad ning erikülalised välismaalt. Ära saab proovida kümmekond joogastiili klassikalisematest modernsemateni ning kuulata loenguid ja osaleda töötubades. Hommikuti ja õhtuti saab osa kontsertidest ja mantrate ühislaulmisest.

ROCK IN HAAPSALU 

28.07. – 29.07 piiskopilinnus

www.rockinhaapsalu.ee

„Rock In Haapsalu” toimub 28.-29. juulil 2017 Haapsalu linnuses. Kahepäevane rokipidu toob puitpitsilisse kuurortlinna aukartustäratava nimekirja rokiklassika legende:  Suzi Quatro (UK) ja Bonnie Tyler (UK); Haapsalu Kammerkoor ja Raul Vaigla bänd, Paul Young (UK), Procol Harumi solist Gary Brooker (UK),  Tõnis Mägi ja Ivo Linna.

LASTE KULTUURIFESTIVAL “LAPSEPÕLVEMAAGIA”

30.07 vanalinn

Laste kultuurifestivali info Facebooki lehel: Laste kultuurifestival Lapsepõlvemaagia. Lapsepõlvemaagia keskendub pärimusele ning Läänemaa tavadele, vanavanemate ja lastelaste lugudele ja koostegemisele. Festivali eesmärk on luua kontakt erinevate põlvkondade lapsepõlve mängude, muusika, tegevuste, reaalsete igapäevaelu tööde vahel.

AUGUST

BLUUSIFESTIVAL “AUGUSTIBLUUS”

04.-06.08 piiskopilinnus, erinevad kohad Haapsalu linnas

www.augustibluus.ee

Festival muudab Haapsalu kaheks ööpäevaks bluusimuusika sõbra jaoks suisa paradiisiks. Festivali põhikontserdid toimuvad kahel õhtul iidse piiskopilinnuse õuel, päevasesse programmi mahuvad aga õpitoad ning traditsiooniline akustiline kontsert vanas raudteejaamas ning varajaste hommikutundideni toimub bluusijämm kultuurikeskusesse loodavas ööklubis.

VALGE DAAMI AEG

11.-13.08 vanalinn

www.valgedaam.ee

Valge Daami aeg on juba kolmel aastakümnel olnud Haapsalu suve tähtsamaid sündmusi. Augusti täiskuule kõige lähemal oleval nädalalõpul muutub Haapsalu vanalinn sumisevaks laadaplatsiks, kirev kultuuriprogramm kestab hommikust õhtuni ning pimeduse saabudes mängitakse piiskopilinnuses Valge Daami vabaõhuetendusi.

PITSIPÄEV

13.08 vanalinn

www.haapsalusall.ee

Erinevate pitside kohtumispaik. Toimuvad töötoad, ühiskudumine ning materjalide ja käsitöövahendite müük.

12.08 RANNALÕÕTS

www.kultuurimaja.ee

TÄNAVATOIDUFESTIVAL “MAITSETE PROMENAAD”

19.08 vanalinn

Kolmandat korda toimuv tänavatoidufestival. Selleks päevaks muutub terve Karja tänav maitsete promenaadiks.

POPROKI SUPERSTAAR BELINDA CARLISLE & SHANON

19.08 piiskopilinnus

Haapsalu Lossihoovis esineb taasiseseisvumispäeva eelõhtul, 19. augustil poproki suurnimi Belinda Carlisle. Megastaar on end levimuusika ajalukku kirjutatud muuhulgas kuldhittidega “Heaven Is a Place on Earth”, “Circle in the Sand” ja “La Luna”. Piletid müügis Piletilevis.

SEPTEMBER

NOSTALGIAPÄEVAD

08.-10.09 See Teater, piiskopilinnus

Nostalgiapäevade info Facebooki lehel: Nostalgiapäevad. Endisaegsete sõidukite paraad ja väljanäitus, vigursõidud ja võiduajamised, laat ja täika, erinevad etendused, kontserdid, filmiprogrammid ja temaatilised puhkeõhtud üle terve linna.

MATSALU LOODUSFILMIDE FESTIVAL 

20.-24.09 Lihula, Haapsalu

www.matsalufilm.ee

Festivali eesmärk on tutvustada ja tunnustada uusi loodusfilme ning nende tegijaid, soodustada loodusfilmide levikut. Traditsiooniliselt moodustavad ühe osa festivalist loodusfotonäitused.

NB! Kavas võib ette tulla muudatusi ja/või täiendusi!

Jaga seda postitust

1 kommentaar

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri