Jaga seda postitust

Haapsalu vinoteegiomanik Aare Karolin käib mööda maailma ja hindab sadu häid ja halbu jooke

Kui jook maitseb nagu “põhjaranniku kalalaev”, siis on see hea või halb? Ainsa eestlasena rahvusvahelises kange alkoholi hindamise žüriis töötav, Haapsalus vinoteeki Mulliga ja Mullita pidav Aare Karolin on loksanud sadu jooke ja need siis välja sülitanud. Isegi, kui maitseb hästi.

Aare Karolin vinoteegis Mulliga ja Mullita. F: Ivar Soopan

Igal aastal saavad kokku umbes 60 inimest üle maailma, et hinnata kangeid piiritusejooke, brändisid, likööre, marjaveine ja kokteile. Žüriiliikmed nuusutavad ja maitsevad ligi tuhandet jooki. 24. ja 25. juunil olid maailma parimad alkoholitundjad taas Saksamaal Neustadtis, Aare Karolin nende seas.

Selleks ei pea jook lõhnama kala järele – piisab vähemast, et tunnustusest ilma jääda –, aga kui juba nii hullusti lõhnab, siis pole sel lootustki. Eesti üks tuntumaid joogikoolitajaid ja degusteerijaid Aare Karolin kirjutas sel jaanipäeval Neustadtis peetud Meninger’s International Spirits Award võistlusel hindamislehele ühe gini kohta just need sõnad – põhjaranniku kalalaev. See oli hävitav hinnang.

Pikemalt loe põhjalikku artiklit joogimaitsja elust Maalehest.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri