Jaga seda postitust

HEA UUDIS EESTILE: Euraili Passi ostnud rongireisijad saavad nüüd ühispiletiga sõita ka Eestis

Reisiuudiseid vahendav veebikanal AFAR teatas eile, et rohkem kui 30 riigi raudteel reisimist võimaldav Euraili Pass ehk ühispilet toimib nüüd ka Eestis. 

Eurail tähistas eelmisel aastal 60. sünnipäeva ja langetas sel puhul piletihindu kuni 37 protsenti. Ühispileti Euroopa riikide võrku lisati Suurbritannia, Leedu ja Makedoonia. AFARi teatel on eilsest ühispileti ehk passi võrgus 33 riiki, teiste seas nüüd ka Eesti ja Läti.

See tähendab, et esimest korda saavad Eurail Global Passi omanikud reisida kõigis kolmes Balti riigis.

Deutsche Bahni rong. F: Pixabay.com

Euraili Passi saab kasutada nii kohalike rongidega, kiirrongidega kui ka öiste rongidega sõitmiseks kogu Euroopa mandril Skandinaavia põhjaosast Portugali, Türki või Kreekasse.

Eestis saab sõita Euraili ühispiletiga Elroni rongidega Tallinnast kõikidesse Eesti raudteeühendusega sihtpunktidesse. AFARi teatel ei ole Euraili Passi omanikel vaja Eestis ega Lätis istekohti reserveerida.

Samuti saavad passiga reisijad tavahinnast kuni 50 protsenti odavamalt sõita rahvusvahelistel parvlaevaühendustel Riiast Stockholmi ning mitmesse Saksamaa sadamasse, samuti Tallinnast Stockholmi ja Helsingisse.

Euraili rongiühenduse kaart

Euroopas rongiga reisimiseks on Euraili Passi hea valik. Valida saab paljude eri variantide seast. Näiteks 28-aastaste ja vanemate (mitte pensionäride) ühispilet seitsmeks päevaks, reisides ühe kuu jooksul, maksab 446 eurot.

Kui reisida rongiga kuu jooksul neli päeva, siis on hind 328 eurot. Kõige pikemaks perioodiks saab ühispileti osta kolmeks kuuks ja selle hind 1202 eurot.

28 aastast noorematele ja inimestele vanuses 60+ on piletihinnad odavamad. 

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri