Jaga seda postitust

Hiinlaste reisikeeld mõjutab kogu maailma turismitulu

Hiina on maailma suurima tõusuga turismiturg. Koroonaviiruse leviku tõttu peatati Hiinas nii sise- kui ka välisturistide rühmareisid ja see mõjutab paljude riikide turismitulu. 

F: Pixabay.com

Hiinlased reisivad peamiselt grupiti, seega on grupireiside peatamisel otsene mõju riigi kodanike reisimisvõimalusele maailmas.

Kui kaua reisikeeld kestab, seda ei tea keegi, nagu ka seda, kui suur on tegelik koroonaviirusse nakatunute ja surnute arv. Hiina väga karmid meetmed – kiirustades uute haiglate ehitamine Wuhani linnas, linnapiire ületavate bussireiside peatamine – näitavad, et Hiina riigijuhid mõistavad ka ise, et olukord võib olla tunduvalt hullem kui seni arvatud on.

Praegu on viirusse surnud ligi poolsada inimest ja nakatunuid on Hiinas ligi 1300, aga need on ainult registreeritud juhtumid. Arvestades riigi rahvastiku suurust – üle 1,4 miljardi – on täpset arvu võimatu öelda.

Samas on nakatunute ja surnute arv võrreldes iga-aastase gripipuhangu ohvrite arvuga väga väike, mistõttu tunduvad Hiinas kasutusele võetud äärmiselt karmid meetmed ootamatuna. Võimalik, et Hiina ametnikud teavad viiruse leviku kohta rohkemat kui maailma avalikkus.  

Seda, kui palju Hiina kodanikud eelmisel aastal maailmas reisisid pole praegu teada, aga kui vaadata ajalugu, siis 2017. aastal käis reisil 145 miljonit hiinlast. 2016. aastal kulutasid nad reisidel 211 miljardit eurot. Vahepeal on need arvud suurenenud. Igatahes mõjutab reisikeeld teiste riikide turismitulu suurust kindlasti.

Eestis on hiinlased harvad külalised, aga tänu Finnairile jõuab neid omajagu ka Soome kaudu meile. Eesti majutusettevõtetes ööbis 2016. aastal 14 167 Hiina turisti, kes veetsid seal 24 609 ööd. 

2017. aasta esimese kuue kuu kokkuvõttes kasvas majutatud Hiina turistide arv Eestis 62% ja ööbimiste arv 35% (2016 sama perioodiga võrreldes).

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri