Jaga seda postitust

Homme Kultuurikatlas peetaval taimetoidumessil osaleb ligi sada ettevõtet

Homme, 4. novembril kell 11-17 peetakse Tallinna Kultuurikatlas seitsmendat korda Baltimaade vanimat taimetoidumessi.

taimetoidumessil

F: Ulli Luide

Messil osaleb ligi sada ettevõtet, toimuvad huvitavad loengud ja vestlusringid, jagatakse aastaauhindu ning näidatakse filme. Taimetoidumessi peaesineja on kuulus jõumees Patrik Baboumian, kes on tuntud kui maailma tugevaim vegan.

“Sel aastal on messil mitmeid kõrghetki. Oluline fookus on seekord spordil,” selgitas Taimetoidumessi kommunikatsioonijuht Annika Lepp. “Osaleda saab maratonijooksja Indrek Ilumäe, treener Martin Luhari ja jooksja Isabel Agnes Lukki vestlusringis. Sellele eelneb maailmakuulsa jõumehe, Saksamaa tugevaima mehe Patrik Baboumiani ettaste. Juttu tuleb ka vegantoodete edust Põhja-Euroopas, veganettevõtlusest Šotimaa näitel ja veganperedest.”

Taimetoidumessil on dokumentaalfilmi “Kõige viimane siga” (The Last Pig, USA 2017) Eesti esilinastus. Film jälgib kaastundlikult farmeri viimast aastat seakasvatajana. Filmi autor Allison Argo on kuuekordne Emmy-auhinna võitja. Tema filme on näidatud PBSis ja National Geographicus.

Sel aastal tunnustatakse messil esimest korda Eesti isikuid, ettevõtteid ja ühinguid, kes on edukalt panustanud veganluse levikusse. Aastaauhindade konkurssi korraldab Eesti Vegan Selts.

Sissepääs messialale maksab 1 euro, pileteid müüakse kohapeal. Esimesed 150 piletiostjat saavad hea-paremaga täidetud kinkekoti.

Taimetoidumessi vaimus on Erinevate Tubade Klubis ametlik järelpidu, kus kõik esinejad on taimetoitlased. Peasinejana astub lavale Mick Pedaja. Plaate keerutavad Liisi Voolaid, Andreas Kask, Kat Sun, Herbatek ja Ilmajaam.

Taimetoidumessi korraldavad Eesti Vegan Selts, loomade eestkoste organisatsioon Loomus ja liikumine Loomade Nimel. Ürituse peasponsor on kodumaine mahemahlade tootja HeyDay.

Messi toetavad Kultuurikatel, ökoloogiliste puhastustoodete tootja Mulieres, Svenska Bioforce AB Eesti filiaal ning ökotoodete jae- ja hulgimüüja Biomarket.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri