Jaga seda postitust

Hotellitubade kõige räpasemad kohad avastanud uuring andis üllatava tulemuse

Reisileminekuks valmistudes võid hotelli valides otsustada veebis avaldatud fotode, hotelli asukoha või hinna järgi, aga sa ei saa kunagi teada, kui puhas hotell on. Ja nagu selgub, ei tähenda tärnide rohkus sugugi seda, et ööbimispaik on selle võrra odavamatest numbritubadest puhtam. 

Veebileht Travelmath on teinud ära tänuväärse töö ja uurinud spetsialistide abiga eri luksusastmega hotellide strateegilisi kohti, et teada saada, millised bakterid, viirused ja parasiidid end neil varjavad. 

Travelmathi uuring tehti üheksas Ameerika Ühendriikide 3-, 4- ja 5-tärni hotellis, kust võeti kokku 36 proovi. Proove võeti kõigi hotellide ühe numbritoa teleripuldilt, laualt, telefonilt ja vannitoa valamukapilt. Analüüsid tehti EmLab P&K teaduslaboris. 

Uuring viidi läbi küll USAs, aga seda saab üldistada ka mujale. Koristamine sõltub hotellipidajate iseendale seatud nõudmistest ja inimesest, kes koristab. Ja seda, kuidas koristatakse, ei näe hotelli juhtkond ega klient, olgu see teisel pool ookeani või siin. 

Näiteks varjatud kaameraga filmitud videodest on selgunud, et koristajad puhastavad tihtipeale valamukapi pindu sama lapiga, millega puhastavad WC-potti. Pealtnäha on pinnad puhtad, aga milliseid baktereid valamukapilt leida võib, seda näitab ainult laborianalüüs. 

Vaata selle kohta üht videot:

Kõigepealt üldisemad testi järeldused. Selgus, et keskmine hotellituba on mustem kui tüüpiline kodu või näiteks kool. Mida peaks terviseriskide vähendamiseks tegema? Lihtsaim moodus on aeg-ajalt käsi pesta. Reisides võiks kaasas olla ka pisike pudel desinfitseeriva vedelikuga või alkoholiga immutatud niisked lapid, mida leiab apteegist. Kui tahad puhtuses kindel olla, saab nendega olulisemad paigad puhastada. 

Vaata videot sellest, milliseid kohti ja kui sageli hotellitoas puhastatakse. Video on loomulikult üldistav ja ei maksa arvata, et kõikides hotellides on just nii:

Bakterid, viirused ja parasiidid on kõikjal meie ümber, aga avalikud ruumid on nende levikuks eriti sobivad paigad. Travelmathi uuringus hinnati bakterite rohkust nende kolooniat moodustava ühiku järgi, mille lühendiks on CFU – inglise keeles Colony Forming Unit. See näitab, kui palju on ühes proovis elujõulisi bakterirakukesi.

Hea uudis on see, et kõiki neid pindu saab lihtsa vaevaga puhastada. 

Nagu eespool öeldud, võeti analüüse 3-, 4- ja 5-tärni hotellide tubadest. 

Euroopas ja USAs erinevad tärnide tähendused, aga üldjuhul pakuvad 3-tärni hotellid Ühendriikides kasina teenusepaketiga mõistlikku kvaliteeti. Analüüsitulemustes oli aga huvitav see, et just need odavad hotellid oli puhtamad kui 4- ja 5-tärni hotellid. 

Näiteks 3-tärni hotellide kõige mustem koht numbritoas oli vannitoa valamukapp (320,000 CFU/ruuttollil), aga see näitaja oli keskmiselt umbes kaheksa korda väiksem kui 4-tärni hotellide vannitoas ja kolm korda väiksem kui 5-tärni hotellide vannitoas.

Kõrgema klassi 4-tärni hotellid on küll üsna luksuslikud, aga vannitoa valamukapp oli neis ööbimispaikades kõigist hotellidest ja analüüsitud kohtadest kõige mustem. Sellele järgnes numbritoa laud. 3-tärni hotellide seas oli valamukapp samuti toa kõige mustem paik, järgnes teleripult. 

5-tärni hotellides on kõik luksuslik ja peaks olema ka puhtam kui odavates ööbimispaikades, aga selles loogikas sisu ei olnud. 5-tärni hotellide kõige mustemad kohad olid teleripuldid, järgnesid valamukapid. 

Laboris ei määratud mitte kõiki baktereid, mida proovides võis leiduda. Otsiti neid baktereid, mis põhjustavad levinud tervisehädasid, näiteks nahalöövet, kopsupõletikku, hingamisteede või muid infektsioone. 

Travelmath märgib järelduses, et tubade koristamise sagedus ja moodus on hotellides väga erinev. Kuigi paljud bakteriliigid pole tervisele ohtlikud, tasub hotellides enimkatsutavaid pindu ise puhastada või vahetevahel käsi pesta. 

Jaga seda postitust

1 kommentaar

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri