Jaga seda postitust

Imekaunis Šveitsi linn keelas pildistamise

Šveitsi linnavalitsus Bergün/Bravuogn keelas omavalitsuse piires pildistamise ja seda päris üllataval põhjusel.

Graubündeni kantonis asuv Bergün/Bravuogni linnavalitsus keelas sel nädalal omavalitsuse territooriumil pildistamise, teatas Lonely Planet. Selgituste kohaselt kehtestati keeld seepärast, et kui inimesed jagavad sotsiaalmeedias kauneid pilte, muutuvad neid nägevad inimesed õnnetuks, sest nad pole ise linnas kohal seda ilu nautimas.

Bravuogn keelas

F: Adrian Michael / Wikipedia

Linna teadeandest selgub, et niisuguse otsuse taga on teaduslik uuring. Nimelt pidavatki inimesed muutuma õnnetumaks, kui näevad sotsiaalmeedias puhkusefotosid. Linnapea Peter Nicolay kutsus inimesi tulema kohale ja vaatama ilusat linna oma silmaga.

Kui seadus jõustub, saab linnavalitsus õiguse nõuda pildistajalt u 4,6 euro suurust trahvi. Sellest kogutav raha läheks Alpide kaitsmiseks. Kui see väike summa ülejõu ei käi, siis tasub Bergün/Bravuognis täitsa pildistada, sest trahvirahast on konkreetne kasu.

Väikelinna külastamine võib aga selle otsuse tagajärjel saada tagasilöögi. Näiteks Instagram on järjest popim koht, kus avaldatud fotod mõjutavad inimesi reisisihtkohtade valikul.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri