Jaga seda postitust

ISESEISVUMISE VASTASSEIS: Kas Kataloonias on praegu ohutu?

Kataloonia regionaalparlament alustas reedel istungit, et arutada iseseisvuse väljakuulutamise eelnõud, mis õhtul ka iseseisvusmeelsete saadikute poolt vastu võeti, teatas ERR.

Täpsemalt kiitsid Kataloonia separatistlikud parlamendisaadikud heaks “Hispaaniast sõltumatu Kataloonia vabariigi loomise eelnõu”.

Eelnõus kutsutakse alustama iseseisvumisprotsessi, mis hõlmab uute seaduste koostamist ning Hispaania keskvõimuga läbirääkimiste alustamist “võrdselt pinnalt”, et panna alus koostööks.

Kuna refendumi ajal sekkus Kataloonias Hispaania politsei ja valimisjaoskondades kasutasid politseinikud vägivalda, pole välistatud, et kokkupõrkeid tuleb tuleb ette ka edaspidi.

Kas Kataloonias on ohutu?

Üleliia ei maksa muretseda. Eesti välisministeerium igatahes soovitab olla tähelepanelik.

“Reisides Hispaania Kataloonia piirkonda tuleb eriti suuremates linnades nagu Barcelona, aga ka Tarragona või Girona arvestada võimalike sh spontaansete rahvakogunemistega Kataloonia iseseisvuslaste ja/või Hispaania keskvalitsuse toetuseks,” teatas välisministeerium. “Seetõttu soovitame Katalooniasse reisides säilitada tähelepanelikkus ja võimalikke rahvakogunemisi vältida, nende korral aga jälgida politsei juhtnööre.”

Ka Suurbritannia väliministeerium teatas, et demonstratsioonid võivad tekkida ootamatult, ja isegi, kui need on mõeldud rahumeelsena, võib olukord teravneda ja tekkida vastasseis. Samuti võib meeleavalduste tõttu ühistranspordi liikluses olla viivitusi või katkestusi.

USA suursaatkond Madriidis märkis täna, et Kataloonias on oodata lähipäevil ja -nädalatel meeleavaldusi.

USA kodanikud peaksid kogu regioonis arvestama suurenenud politseijõudude kohalolekuga ja pidama meeles, et isegi, kui meeleavaldused on plaanitud rahumeelsena, võivad need muutuda vägivaldseks, märkis saatkond. Hispaanias esineb tihti ulatuslikke metsa- ning maastikupõlenguid. Enne reisi kontrolli, milline on olukord sinu valitud sihtriigis siit ja siit.

Konsulaarabi saab  Eesti saatkonnast Madridis või Eesti aukonsulaatidest Hispaanias. Kasulikud lingid: Turismiinfo.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri