Jaga seda postitust

Islamist tappis Pariisi südames politseiniku ja haavas veel kolme inimest

Turistide seas ühel populaarsemal Pariisi tänaval Champs-Élyséel oli eile õhtul tulistamine. Radikaalsete islamivaadetega mees tappis ühe politseiniku ja haavas kaht korrakaitsjat. Viga sai ka üks turist. Ründaja hukkus tulevahetuses.

Tulistamine oli umbes kohaliku aja järgi umbes kl 21. Seisva politsei väikebussi ees peatus auto, millest väljunud mees avas automaadist bussi pihta tule, rääkis Prantsusmaa siseministeeriumi pressiesindaja Pierre Henry Brandet CNNile.

Üks politseinik sai kohe surma. Seejärel ründaja põgenes, kuid suutis haavata veel kahte politseinikku. Tulevahetuses ründaja hukkus.

Tapetud korrakaitsja oli 30-aastane mees, ütles prokurör Francois Molins. Üks politseinikest on raskesti haavatud, aga ta paraneb, lisas ta. Peale selle sai haavata üks naine, kes oli turist.

Politseiniku tapnud mees oli Prantsuste julgeolekujõududele tuttav oma radikaalsete islamivaadete poolest. Ta oli varemgi politseinikke tulistanud, märkis CNN.

Prantsususe kodakondsusega mees tulistas 2001. aastal kaht politseinikku, kui need tema auto peatasid. Ta võeti vahi alla, aga küsitlemise ajal haaras ta ühe politseiniku relva ja tulistas teda kolm korda. Mees mõisteti selle rünnaku eest süüdi. Tal oli kriminaalne minevik ka seoses röövimisega.

Uurijate teatel oli eilse rünnakuga seotud ilmselt ainult üks inimene ja enam ohtu pole.

Rünnaku järel võttis selle eest vastutuse ISIS. Terrorirühmituse meediaharu Amaq nimetas tapjat “belglaseks”. CNNi teatel pole neil infot selle kohta, et ründajal oli seotus Belgiaga.

Francois Molins’ sõnul avaldab ta ründaja nime tänasel pressikonverentsil.

Tulistamist ei nimetata ametlikuks terroriaktiks, kuid uurimist juhivad terrorismivastased julgeolekutöötajad, teatas president Francois Hollande.

Jaga seda postitust

1 kommentaar

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri