Jaga seda postitust

Islandil tuleb vanglakaristust oodata viis aastat, osa kurjategijaid jääbki vabadusse

Islandil on pärast süüdimõistmist vanglasse pääsemise ootel 560 inimest. Ajaliselt on järjekord isegi üle viie aasta ning seepärast pääseb osa süüdimõistetuid vanglakaristusest.

Kui süüdimõistetu on pärast kohtuotsust oodanud üle viie aasta, karistus aegub ja ta ei pea vanglasse minema. Sel aastal on niimoodi läinud 17 süüdimõistetuga. Eelmisel aastal pääses samamoodi vanglast 34 inimest, vahendas Icenews.

Islandi vangla direktor Páll Winkel ütles, et vangla ülerahvastatuse probleem on vana. Viimase kümne aasta jooksul on ootejärjekord oluliselt pikenenud.

Süüdimõistvate kohtuotsuste aegumiste arv aina suureneb, kuni parlament ei anna luba palgata suuremat hulka vangivalvureid.

Páll Winkeli sõnul karistatakse ohtlikke ja korduvalt süüdi mõistetud kurjategijaid kiiremini kui neid, kel on hingel väiksem kuritegu.

Ta märkis, et naeruväärne on karistada kedagi pärast viieaastast ooteaega, sest osa inimesi on keeranud elus uue lehekülje, loonud pere, saanud hariduse ja stabiilse töökoha.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri