Jaga seda postitust

Itaalia Ischia kuurortsaarel hukkus maavärinas üks ja viga sai vähemalt 20 inimest

Ischia. F: Pixabay.com

Itaalia Ischia kuurortsaart tabas eile õhtul 3,6-magnituudine maavärin. Purustuste tagajärjel hukkus üks inimene ja viga sai vähemalt 20.

Napoli ja Capri ligidal Türreeni meres asuval 47-ruutkilomeetrisel Ischia saarel on praegu palju turiste. Nii kohalikud kui ka turistid jooksid maavärina ajal hoonetest välja tänavale. Kuigi 3,6-magnituudine tõuge ei ole väga tugev, kukkus osa maju kokku.

Kõige rohkem sai viga saare põhjaosas asuv Casamicciola piirkond, mis oli ka 1883. aasta maavärina epitsenter. Tollal hukkus üle 2000 inimese, teatas Guardian.

Kohalik arst Roberto Allocca rääkis telekanalile Sky TG24, et vähemalt 20 inimesel on ravitud väiksemaid vigastusi. Tema sõnul oli olukord rahulik ja kontrolli all.

Ischia. F: Pixabay.com

Haigla raviprotseduure tehti ohutuse tagamiseks hoonest väljas. Meedia andmetel sai üks naine surma, kui teda tabas kiriku küljest lahti murdunud kivi.

Tsiviilkaitseüksused kontrollivad saarel majade kahjustusi. Saarel olid juba varem tsiviilkaitsemeeskonnad, kes võitlesid metsatulekahjudega, mis on Itaalia lõunaosas suurt hävitustööd teinud.

Ischia. F: Pixabay.com

Ischia on vulkaanilist päritolu saar, kus armastavad puhkamas käia Euroopa, aga ka Aasia keskmisest jõukamad turistid. Saar on tuntud oma kuumaveeallikate ja vulkaanilise muda poolest, mida spaad kasutavad.

Saar on tiheda asustusega, seal elab 60 000 inimest.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri