Jaga seda postitust

Itaalia väikelinn maksab sulle raha, kui kolid sinna elama

Väikseks Napoliks kutsutav Candela linn on elanikest tühjaks jooksmas, seepärast pakutakse uutele asukatele nii peo peale makstavat raha kui ka soodustusi.

Itaalia väikelinn

Candela linna vaade.

Candela linnapea Nicola Gatta teatas, et on nõus maksma üksi linna kolivatele inimestele 800 eurot, paaridele 1200 eurot. Kolmeliikmeline pere saaks ühekordset toetust 1500-1800 eurot, neljaliikmeline aga üle 2000 euro. Samuti kavatsetakse uusasukatele pakkuda mitmeid soodustusi.

VABATURG – kuuluta tasutaUus kuulutuste veebileht

Candela soovib nii elanike arvu suurendada. Tööd otsivad noored on linnast lahkunud ja elanike arv on vähenenud 8000 võrra. Praegu on Candelas 2700 elanikku.

Nagu ikka, on asjal ka väike konks. Niisama logelema Candelasse ei oodata. Kui soovid linnalt raha saada, peab sul olema töö ja pead aastas teenima vähemalt 7500 eurot.

Pakkumise peale on praeguseks Candelasse kolinud kuus peret Põhja-Itaaliast ja veel viis peret on avaldanud soovi samuti ümber asuda. Linna on oodatud ka välismaalased.

Toetusraha on pakkunud ka teine linn

Tänavu kevadel tuli samalaadse pakkumisega välja ka üks teine Itaalia linn – Bormida. Hiljem aga selgus, et see polnud päris nii nagu algselt välja reklaamiti.

Bormida, kus elab vaid 394 inimest, pakkus uutele elanikele üle 2000 euro. Kogu maailmast tunti pakkumise vastu suurt huvi. Linnapea Facebookis avaldatud teatele tuli 17 000 vastust.

Hiljem kustutas linnapea Daniele Galliano postituse ja märkis, et raha pakkumine oli ainult kavatsus ning kuna Itaalia on majandusraskustes, siis pole võimalik sellist toetust uusasukatele maksta.

Allikas: Lonely Planet

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri