Jaga seda postitust

Järgmisel nädalavahetusel peetakse Tallinnas Meremessi

16.-18. märtsil jääb Eesti Näituste Messikeskusse Meremessile ankrusse üle 200 veesõiduki. Kohal on üle saja ettevõtja, kes tutvustavad oma tegevust ja pakuvad merendusega seotud tooteid ja teenuseid. Igas vanuses merekarud on oodatud ja pääs pardale on avatud.

meremess

F: Meremess.ee

  • Kohal üle 105 ettevõtte nii Eestist kui välismaalt
  • 200 paati ja kaatrit, purjekat ja jahti
  • Mereriietus ja varustus
  • Mere ja väikelaevandusega seotud ühingud ja riigiasutused

Huvi mere ja meresõidu vastu on Eestis tõusuteel olnud juba mõnd aega. Hobilaevastik suureneb, usinalt käiakse väikelaevajuhtide kursustel, avatud on uusi purjetamiskoole ja jahisadamaid. Nii polegi imestada, et ka Meremess toimub eelmisest suuremana ning osalejate ring ulatub Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest kuni Itaaliani.

Peale veesõidukeid ja nende varustust esitlevate väljapanekute leidub ka muud merega seotut. Kohal on mereriiete ja lisatarvikute pakkujad, Veeteede Amet ja merepäästjad, purjeõppeasutused ja väikesadamad. Seega saab Meremessil kõige paremini ja ühest kohast hea ülevaate Eesti hobimeresõidu ning väikelaevanduse hetkeseisust.

Meremess on avatud

R, 16. märtsil 11:00 – 19:00
L, 17. märtsil 10:00 – 18:00
P, 18. märtsil 10:00 – 16:00

Piletite hinnad

Tavapilet: 7 €
Perepilet: 14 
Sooduspilet: 6 

Reede, 16. märts

“Merevaate” konverents “100 aastat Eesti mereriiki”

Moderaator – Hannes Hermaküla

11:00 Meremajandus

Mida saaksid ettevõtjad ja riik ühiselt teha selleks, et meie merendus areneks ja oleksime konkurentsivõimeline nii Läänemerel kui ka kogu maailmas?

Laval on: Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm, Veeteede Ameti peadirektor Rene Arikas, Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühingu juhatuse esimees Jüri Lember, Tallink Grupi juhatuse aseesimees Andres Hunt, Alexela Group suuromanik Heiti Hääl, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Ahti Kuningas.

12:00 Merekultuur

Kas me väärtustame oma mereajalugu ja osutame tähelepanu merega seotud traditsioonidele?

Laval on: Merendusnõukoja president ja viitseadmiral Tarmo Kõuts, kihnlane ja rannakultuuri eestvedaja Annely Akkermann, Riigikogu liige ja vabakondliku liikumise eestvedaja Artur Talvik, Eesti Meremuuseumi direktor Urmas Dresen, Eesti Instituudi juhatuse liige Mart Meri, rannakalur Leo Bergström.

13:00 Mereharidus

Mereharidus on juba aastaid aktuaalne teema, kus igaüks pakub välja oma lahendusi. Kuidas koolitada meremeeste järeltulevat põlvkonda?

Laval on: TTÜ Mereakadeemia direktor Roomet Leiger, Haven Kakumäe sadama tegevjuht ja EJL Meresõber projektijuht Indrek Ilves, Tallink Grupi personali- ja arendusdirektor Vahur Ausmees, Haridus- ja Teadusministeeriumi kutsehariduse osakonna asejuhataja Teet Tiko, Eesti Merekooli direktor Tarmo Sööt, TS Laevad OÜ juhatuse esimees Jaak Kaabel.

14:00 Ansambel Väliharf

15:00 Eesti Meremuuseumi raamatu “100 aastat kiilu all. Eesti lugu laevades” esitlus.

Eesti Meremuuseumi direktor Urmas Dresen ja purjelaevade teadur Feliks Gornischeff

16:00 Ansambel Väliharf

17:00 Rummi degustatsioon

Meistersommeljee Matti Timmermann

Laupäev: 17. märts

12:00 Ansambel Väliharf

13:00 Ansambel Väliharf

14:00 Rummi degustatsioon

Meistersommeljee Matti Timmermann

15:00 Ansambel Väliharf

16:00 Rummi degustatsioon

Meistersommeljee Matti Timmermann

Pühapäev: 18. märts

12:00 Ansambel Väliharf

14:00 Ansambel Väliharf

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri