Jaga seda postitust

JUHTUMID EESTI PIIRIL: Laps sõitis mootorrattaga keelutsoonis, Läti autojuhil oli kaasas elektrišokirelv

Politsei- ja piirivalveameti töötajail tuleb peaaegu iga päev tegeleda piirirežiimi rikkumistega. Mõned on tõsised, mõned lihtsad ja inimlikud eksimused.

Võltsitud dokument

Eile hommikul tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine 1998. aastal sündinud India Vabariigi kodanikul, kelle esitatud Küprose Vabariigi Euroopa Liidu kodaniku pereliikme kaart oli võltsitud. Isiku kinnipidamine asendati maksega riigituludesse ning ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Laps piiritsoonis

Eile hommikul kella 10 paiku avastasid piirivalvurid Meremäe vallas piirirežiimi alas laste krossimootorrattaga liikumas 6-aastase poisi. Piirivalvurid toimetasid lapse lähedal asunud kodumaja juurde tagasi ning selgitasid tema vanematele, et piirirežiimi alas viibimine ning sinna sisenemine on seadusega keelatud ja karistatav.

Täiskasvanud vabandasid piirivalvurite ees ning tunnistasid oma süüd. Lisaks selgitasid nad piiripolitseinikele, et olid taluõuel ametis õunamahla tegemisega ning kaotasid valvsuse lapse üle. Vanemad lubasid edaspidi lapse liikumisel väljaspool taluõue silma pingsamalt peal hoida.

Elektrišokirelvaga piiriületaja

Üleeile kella 11.35 ajal kontrolliti Luhamaa piiripunktis riigist väljuvat Läti numbrimärgiga sõiduautot, mida juhtis 55-aastane mees. Kontrollimisel leidsid piirivalvurid autost elektrišokirelva, mis on tsiviilkäibes keelatud. Masina kindalaekas olnud keelatud ese konfiskeeriti, juhile koostati väärteoprotokoll ning peale menetlustoiminguid lubati tal piiripunktist lahkuda.

Sakslane pildistas piiritsoonis

Eile kella 13.35 paiku reageerisid piirivalvurid juhtumile, kus inimene läks Värska vallas Verhulitsa külas piirirežiimi alale Venemaa Föderatsiooni piiriposti juurde pilti tegema. Piiriposti pildistanud Saksa kodanik peeti kinni ning ta toimetati asjaolude selgitamiseks kordonisse, kus talle määrati karistuseks trahv. Sakslane tunnistas oma süüd ning tõdes, et ta ei märganud keelavaid hoiatussilte.

Saatse kordoni juht Arvi Suvi manitses piiriäärsel alal liikujaid tähelepanelikkusele ning selgitas, et antud kohas on hoiatussildid ning peatumist ja parkimist keelavad liiklusmärgid, millest tuleb kõigil piiriäärsel alal liiklejatel juhinduda. Kordonijuht rõhutab, et piiriposti juures seistes ollakse juba piirirežiimi alas, kus kõrvalistel inimestel on keelatud viibida.

Antiradariga Mercedes

Eile öösel saabus Koidula maanteepiiripunkti riiki sisenevale suunale piirikontrolli Valgevene numbrimärgiga sõiduauto Mercedes-Benz, mille kontrollimisel avastasid piirivalvurid masina esiklaasile kinnitatud antiradari. Autoroolis olnud 37-aastasele valgevenelasele selgitati, et sõidukist avastatud seade on Eestis seadusega keelatud. Sõidukijuhile tehti suuline hoiatus, mispeale loobus mees vabatahtlikult Eestis keelatud seadmest ning sisenes Eestisse.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri