Jaga seda postitust

Juulis annab Hiiumaa suvisele melule vunki juurde Hiiu Folk

20.-23. juulil 13. korda toimuv Hiiu Folk on suursündmus, kus tunneb end hästi kogu pere. Festivali juhi Astrid Nõlvaku sõnul ongi Hiiu Folgi suurim väärtus just peresõbralikkus. Ka tänavusel laste ja noorte aastal leiab Hiiu Folgi külastaja eest sama turvalise keskkonna nagu varasematel festivalidel.

“Mõnus on näha, et aasta-aastalt saab aina enam positiivset tagasisidet ka meie otsus teha festivali alkoholivabalt ja Hiiu Folgi eeskuju on hakanud järgima mitmed teised ürituste korraldajad,” ütleb Eesti kõige peresõbralikuma festivali tiitliga pärjatud sündmuse eestvedaja Astrid Nõlvak.

Nagu varemgi, saavad lapsed koos juhendajatega mängida ja meisterdada festivaliala lastepesades, kogu pere jaoks on õpitoad ja loodusmatkad Hiiumaa ilusatesse paikadesse.

Veel 13 päeva saab osta soodushinnaga passe pärimusmuusikafestivalile Hiiu Folk.

Festivali esimesel ja teisel päeval rõõmustab tänavu lapsi EV100 elamustuur Laste Vabariik. Lisaks tuuri enda tihedale programmile mängivad Laste Vabariigi laval pärimusmuusikat mitmed lapsed ja noored Hiiu Folgi poolt.

Astrid Nõlvak kutsub noori muusikuid, kes veel tahaksid tulla Hiiu Folgile pilli mängima ja teisi kuulama, temaga ühendust võtma (astrid.nolvak@gmail.com). “Anname teile tunniajalise mängu eest nii festivali passi kui vajadusel ka majutuse, lisaks võite kindlad olla, et saate hulganisti vahvaid kogemusi ja uusi sõpru,” ütleb ta.

Hiiu Folk saab alguse Kärdlast, kust liigub traditsiooniliselt edasi Kassari kiigeplatsil asuvale pealavale ning seejärel saare teistesse paikadesse. Üles astuvad parimad pärimusmuusikud Eestist ja mujalt: Maarja Nuut, Lekarerätten (Rootsi), Melanhoolsed Meestelaulud, Estbel (Eesti/Belgia), Jaak Johanson ja Krista Citra Joonas, Untsakad, Väikeste Lõõtspillide Ühing, Torupilli Jussi duo ja Schönbergi kvartett, Kärt Tomingas, Redel Ruudus, Antsud, Kristi Mühling ja Anna Mishina (Eesti/Marimaa), Lovely Beats, Robirohi, Kulno Malva ja Kristjan Priks, AR-GOD (Eesti/Udmurdi) ning paljud teised.

Festivali külastaja saab end kostitada kohaliku toiduga, saarepärase meene leiab festivali laadalt.

Kuni 1. maini maksab festivali pass 35 eurot. Alates 1. maist kuni 1. juulini on festivali passi hind 40 eurot ja juulikuus 50 eurot. Suurimatel Hiiumaa ja Hiiu Folgi sõpradel on võimalus festivali toetada, ostes passi hinnaga 100 eurot.

Kogu pere pärimusmuusikafestivalile pääsevad tasuta kuni 12aastased (k. a) lapsed ja kõik noored, kes end eelnevalt registreerivad ja tahavad, oskavad ning jaksavad mängida meie festivalil tund aega pärimusmuusikat.

Passe müüb Piletilevi.

Jaga seda postitust

1 kommentaar

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri