Jaga seda postitust

Kabli Päikeseloojangu festival kutsub avastama külahoove ja inimesi

Päikeseloojangu festival

2016. aasta päikesetõusukontsert luitemetsas Raivo Tafenauga. F: Pilve Born

Eestimaa kestvuselt pikim festival, mis toimub koguni kuu aega järjest, tähistab tänavu 10. sünnipäeva. 1. juulil kutsutakse sel puhul avastama lähemalt mereäärse Kabli küla varjatud koduhoove ning selle inimesi, õhtusele juubelipeole ja päikesetõusu kontserdile öisesse luitemetsa.

1. juuli päeval on kõik oodatud jalutama ning sisse põikama Kabli küla muidu külaliste eest varjatud koduhoovidesse. Nii saab uudistada iluaedu, nautida kohalikku näputööd, uurida Malle Alunurme raamatute ning eksliibriste näitust, kust leiab ka kohaliku mehe ning eesti viljakama eksliibrisemeistri Johannes Juhansoo töid.

Lisaks hoovidele kutsutakse ka põllule, et koos lastega uudistada, kuidas kartul, kapsas ja peet peenralt taldrikule saavad. Kapten-reeder Marksoni häärberi õuel ootab töötuba “Tule ja kaunista end, tulemas on EESTI 100” ning Kabli jaala juures pajatab Veio Jakobson Kabli uhketest kaptenitest ja vanadest laevaehitustraditsioonidest.

Kehakinnitust ja kohvi pakutakse Juksi talu kodukohvikus ning muidugi Kabli pagaris. RMK Kabli looduskeskus aga ootab kogu perega orienteerumismängule looduses.

Õhtusele juubelipeole Jaagupi sadamasse tasub kindlasti tulla, sest festivali külalisi on lubatud tervitama tulla väga kõrgel tasemel. Kes täpsemalt festivali juubelipidu oma külastusega austab, jääb kuni peo alguseni üllatuseks.

Juubeli tähistamine jätkub 2. juuli varahommikul kell 03 Rannametsa lutemägedes kontsert-pannkoogipiknikuga. Raba kohalt tõusvat festivali muusat, päikest, tuleb tervitama pärimusmuusik Kulno Malva, kes on lubanud korraldada tõsise hommikuse akordioniäratuse.

Juba 10. korda saab Eestimaa kauneimal päikeseloojangu rannikul nautida muusikat, kohtumisõhtuid, teatrietendusi. Viimastel aastatel on festivali kavva lisandunud ka ülipopulaarsed rannapeod, kirjandus- ja filmiõhtud, ekskursioonid, näitused ja palju muud põnevat, et muuta puhkuseveetmine Pärnumaa lõunarannikul vaheldusrikkaks ja huvitavaks.

Juubelifestivalil astuvad pea igal juulikuu päeval üles vanad festivali sõbrad Jüri Aarma, Terminaator, Erkki Otsman, Indrek Taalmaa, Jäääär, Kaupo Meiel ning külla on kutsutud ka Ivo Linna, Naised köögis, Liis Lemsalu, Reket, Karl-Erik Taukar, Vaiko Eplik, Tambet Tuisk, Rene Bürkland ja teised.

Loe festivali kohta ka siit.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri