Jaga seda postitust

Kahtled, palju reisil olles jootraha jätta? Nüüd on abiks veebikaart

Jootraha jätmine on riigiti erinev ja uude riiki sattudes oleks hea, kui tead, palju raha teenindajatele jätta. Üle ei maksa maksta, sest mõnel pool võetakse seda kui rahaga suurustamist. Harjumuspärasest vähem või üldse mitte makstes on jälle tüli majas.

Nüüd on loodud interaktiivne kaart Tip Advisor, kust leiab info esialgu 49 riigi jootraha maksmise kommete kohta. Tõenäoliselt see kaart täieneb. Näiteks Eesti, Läti, Leedu ja Soome kohta seal teavet ei ole.

Kaardil märgitud riigilipu tähisel klikates avaneb aken, kust näeb, palju võiks jätta jootraha restoranis, taksos või hotellis.

Näiteks Poolas soovitatakse jätta restoranis ja taksos jootraha 10-15% teenuse hinnast, hotellis pole jootraha aga vaja jätta.

Tšehhis on aga komme, et taksos jootraha ei jäeta, restoranis võiks jätta 10-15%, baaris natuke peenraha ja hotellis pakikandjale 40 Tšehhi krooni (u 1,5 eurot).

Tip Advisori teabe kohaselt on Venemaal viisakas jätta restoranis jootraha 5-10% arve suurusest, taksos piisab ainult arve maksmisest. Hotellis võiks uksehoidjale jätta 20-100 rubla (30 senti kuni 1,7€). Koduabilisele jäetakse kuni 80 senti.

Kõige tuntum “peab jootraha maksma” kultuuriga maa on USA. Seal on kombeks baaris iga tellitud joogi eest jootraha anda ja arve kogusummalt maksta ka 10-20%. Isegi kui teenindus on halb, ootab teenindaja 10-protsendist tänu.

Tip Advisor on lisanud riikide juurde ka ühe hädavajaliku sõna, mida peaks reisides palju kasutama. See on “tänan”. Näiteks ungari keeles on see “köszönöm”.

Kliki kaardil ja vaata järele:

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri