Jaga seda postitust

KÄITUMISNORMID: Ülerahvastatud Veneetsia kutsub külastajaid trahvihoiatusega korrale

Veneetsia, mida külastab aastas ligi 30 miljonit turisti, seadis paika uued käitumisnormid, sest osa linna külalisi vajab korralekutsumist.

Veneetsias kohtab majatreppidel piknikku pidavaid või kanalites ujuvaid inimesi või isegi paadisildadel alasti tukastajaid.

Linnavalitsus on nüüd astunud samme, et avalikes paikades jääksid turistid ja ka kohalikud elanikud sündsuse piiresse ning on linna üles seadnud hoiatussildid. Plakatitel olevad tingmärgid näitavad, millise tegevuse eest saab määrata trahvi.

Tänaval ei maksa käia ujumisrõivastes, toita linde, ujuda kanalites, prügi maha visata, piknikku pidada ja jalgrattaga sõita.

Trahvid on päris soolased – 25-500 eurot. Maksimumtrahvi, mis hiljuti on tehtud, sai kaela aga mitte turist, vaid Veneetsia elanik, kes urineeris pargis. See läks talle maksma 3000 eurot.

Veneetsia linnapea käis hiljuti koos koristajate linnas prahti korjamas, et kogeda, milline nende töö turistide ja kohalike tagant kasimine on.

Hiljuti kirjutas Reisiportaal Horvaatias Hvari saarel asuvast Hvari linnast, mis on viimastel aastatel muutunud Euroopa üheks glamuursemaks pidutsemispaigaks, ent turistidega kaasneb hulgaliselt probleeme. Seepärast kehtestas linnavalitsus korrarikkujatele väga krõbedad trahvid. Sellest saab lugeda siit.

Fotogalerii Veneetsiast:

Venezia

Venice Backstage. Come funziona Venezia? from Insula spa on Vimeo.

Allikas: Lonely Planet

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri