Jaga seda postitust

Karmidele nõuetele vastava Sinilipu väärilised on tänavu kolm Eesti randa

Eesti randadest on tänavu Sinilipu väärilised Pärnu, Pirita ja Pikakari. Seesuguse otsuse tegi aprillikuus rahvusvaheline Sinilipu komisjon „International Blue Flag Jury“.

Sinilipp on rahvusvaheliselt tuntud ökomärgis, mis näitab, et supelrand või väikesadam on keskkonnasõbralikult majandatud ning ümbrus on puhas ja turvaline.

Taanis asuv rahvusvaheline komisjon vaatas üle ja rahuldas Pärnu linna taotluse Sinilipu saamiseks nõutud kriteeriumitega, teatas Pärnu linnavalitsus. Lisaks Pärnu rannale lehvib Sinilipp sel aastal ka Pirita ja Pikakari rannas.

Üheks peamiseks kriteeriumiks Sinilipu saamisel on suplusvee kvaliteet. See tähendab, et suplusvees võib olla soole enterokokkide sisaldus 100 pmü/100 ml vees ja Escherichia coli sisaldus võib olla 250 pmü/100 ml vees, samal ajal kui Eestis kehtiva suplusvee määruse kohaselt võib Escherichia coli sisaldus olla 1000 pmü/100 ml vees.

Sinilipu andmisel arvestatakse möödunud nelja suplushooaja suplusvee seire tulemusi.

Tähtsal kohal Sinilipu omamisel on ka keskkonnaalane teavitus. Rannas peavad olema infotahvlid nii ranna kasutamise nõuetega, lähedal asuvate kaitsealade tutvustusega kui ka Sinilipu liikumist tutvustava infoga. Nõutud infotahvlid paigaldatakse Pärnu randa supelhooaja alguseks

Sinilipp heisatakse Pärnu randa 1. juunil.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri