Jaga seda postitust

Kas lennukikabiini ust on lennu ajal võimalik avada?

Aeg-ajalt tuleb ette juhtumeid, kui reisijad püüavad lennu ajal avada lennuki ust. Miks inimestel nii rumal idee tuleb, see on eraldi teema, aga tähtsam on hoopis küsimus: kas lennukiukse avamine on lennu ajal üldse võimalik?

Lühike vastus on: ukse avaja peab olema väga, väga tugev – nii tugev, et sellist inimest pole olemas.

“Võimalus, et inimene tõmbab ukse lahti on väga väike,” ütles 25-aastase staažiga American Airlinesi piloot Dennis Tajer Furtune’ile. “Lennuk on nii disainitud, et seda ei juhtuks.”

Lennuki kabiinis on õhurõhk palju kõrgem kui väljas. Erinevus on umbes 3,6 kilogrammi 2,5 ruutsentimeetri kohta.

Tavaline lennukiuks on umbes 183 cm kõrge ja pisut üle 100 cm lai. See tähendab, et ukse avamiseks tuleb ületada ligi 11 000 kg raskune survejõud. Umbes sama palju kaaluvad kuus sõiduautot.

Kõrgem siserõhk sisuliselt pitseerib ukse raami külge, ütles United Airlinesi 20-aastase kogemusega piloot Douglas Moss.

Lisaks sellele on uksel lukupoldid, mille avamiseks on vaja luba saada kokpitist. Need poldid asuvad tavaliselt sügaval lennuki keres ja neid ei saa väljaspoolt purustada.

Ja isegi, kui kellelgi õnnestub kuidagi uks avada, ei tähenda see, et ilmtingimata tuleb reisijail paanikasse sattuda. Pilootide sõnul muutub lennuki sisemus niiskeks ja uduseks, temperatuur langeb märkimisväärselt, ning nagu piloot Tajer seda kirjeldas: see ei ole hea, aga see pole ohtlik.

Mis aga ei tähenda, et lennu ajal ukse avamise katsetesse suhtutaks kergekäeliselt. Kaugel sellest. Kui mõni reisija niimoodi käitub, tähendab, et ta on psüühiliselt ebastabiilne. Selline reisija tuleb ruttu maha rahustada, sest keegi ei saa kindel olla, milline järgmine ohtlik tegu tal meeles mõlgub.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri