Jaga seda postitust

Käsitööõlletootja BrewDog avab Šotimaal erilise õllehotelli, mille valmimisse on panustanud ka eestlased

Kui Eesti ettevõte Põhjala rajab Tallinnasse uue õllepruulikoja ja Eesti suurima käsitööõlle valikuga restorani, siis šotlaste BrewDog võtab asja veel suuremalt ette. Kuulsa käsitööõlle tootja peakorteris Aberdeenshire’s avatakse järgmisel aastal hotell, kus isegi tubades on õllekraanid. Ja selle õnnestumiseks on oma osa andnud ka eestlased.

BrewDogi õllehotell on väidetavalt maailma esimene. DogHouse Elloni nime kandev hotell kerkib Aberdeenshire’s Elloni linna õlletootja peakorteri kõrvale.

Selline tuleb BrewDogi hotell. F: www.facebook.com/BrewDogOfficial/

Kõigis hotelli 26 numbritoas saavad olema õllekraanid, duširuumides BrewDogi kuulsa Punk IPAga täidetud külmkapid ja tubadest avaneb vaade õlletehase tootmisruumidele. Või veel üks vaid sellele hotellile omane iseärasus – äratuskella asemel äratab külalisi värskelt pruulitud õlle aroom.

“DogHouse on meie kingitus meie kirglikele käsitööõlle fännidele, kes käivad Aberdeenshire’s meie tehases palverännakutel,” ütles BrewDogi kaaskasutaja James Watt. “Õllehotelli avamine on meie tegevuses olnud alati tähtsal kohal ja nüüd lõpuks saame oma unistuse täide viia – siinsamas meie peakorteris,” lisas ta.

Selle aasta lõpuks peaks valmima ka BrewDogi tehase laiendus. Juurdeehituse ja hotelli ehituseks algatas BrewDog ühisrahastuse.

Täna õhtuks oli 73 801 inimest annetanud juba 53,8 miljonit naelsterlingit ehk 61,1 miljonit eurot ja sellega on õlletehase arenduse eelarve 128-protsendiliselt täidetud. Ühisrahastuse kaudu tehasesse investeeringu teinud inimesed saavad aga vastutasuks kõikvõimalikke hüvesid. Nendega saab tutvuda siit.

Eestist 31 annetajat

Raha on annetanud ka 31 Eestist pärit inimest. Meil on käsitööõlle heale käekäigule kaasaelajaid kõvasti rohkem kui näiteks Lätis ja Leedus, kus annetajaid on olnud vastavalt 4 ja 9. Soomest on annetajaid 1490 ja Rootsist 2032. Venemaalt on annetajaid 30, Suurbritanniast aga 52 350.

Seda, et BrewDogil läheb hästi ja nad võtavad suurelt ette, näitab ka see, et nad kavatsevad avada tehased Austraalias ja Hiinas. Suurbritannias avatakse 15 uut baari ja plaanis on teha isegi käsitööõlle teemaline telekanal.

BrewDogi toodang peaks eestlastele tuttav olema, sest tehase ametlik õllebaar on Tallinnas Rotermanni kvartalis (Rotermanni 2).

Brewdog Tallinn. F: www.facebook.com/BrewDogTallinn/

Allikas: BrewDogLonely Planet ja Architecture And Desing

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri