Jaga seda postitust

Katari isolatsioon toob lennuliiklusse ettearvamatuid muudatusi

Katari pealinn Doha on populaarne vahemaandumispaik nii lendudel Lähis-Itta, Aasiasse kui ka mujale, ent nüüd on sellega probleem. Kuus Araabia riiki teatasid suhete katkestamisest Katariga, sest riik toetavat terrorismi.

Katari pealinn Doha. F: Pixabay.com

Katari pealinn Doha. F: Pixabay.com

Emirates on üks suurimatest lennufirmadest, mis teatas, et lõpetab kõik lennud Doha-lennud. Samamoodi käitub Etihad ja flydubai.

See mõjutab mõningal määral kogu üleilmset lennuliiklust. Ainuüksi britid kasutasid eelmisel aastal Doha Hamadi rahvusvahelist lennujaama sõlmpunktina ligi 800 000 korral, märkis Telegraph.

Praegu on raske ennustada, kui palju Doha kadumine suurte lennukompaniide kaardilt lennuliiklust tegelikult halvab. Pikkade ühendusreiside puhul peavad lennukid kuskil vahemaandumisi tegema. Kui üks sihtkoht kaob, otsitakse asemele teine. See aga võib kaasa tuua ülerahvastatust või lennuplaanide muutust mujal lennujaamades.

Lähimad suured rahvusvahelised sõlmpunktid on naaberriigis Araabia Ühendemiraatides Abu Dhabis ja Dubais.

Dubais on käigus ka teine veel täielikult valmimata rahvusvaheline, valitseja šeik Al Maktoumi nimeline lennujaam (DWC). Sealt lennati ka Katari. Kui Doha jääb pikaks ajaks isolatsiooni, võib see sõlmpunkt saada osaliselt alternatiiviks Dohale, kuigi veel selle aasta alguses oli lennujaama ehitus pooleli. Lennujaam peaks täielikult valmima 2020. aasta EXPO maailmanäituseks.

Kui sul on broneeritud lend, mis läheb Dohasse või Doha kaudu mujale, siis vaata siit, millised on su reisijaõigused.

Diplomaatilised suhted katkesid

Saudi Araabia, Egiptus, Bahrein ja Araabia Ühendemiraadid (AÜE) süüdistasid Katari terrorismi toetamises ning teatasid esmaspäeval diplomaatiliste suhete katkestamisest Dohaga, vahendas ERRi uudisteportaal.

Kõik neli riiki viivad Katarist ära oma diplomaatilise personali ja saadavad välja Katari diplomaadid. Lisaks anti Katari kodanikele korraldus lahkuda 14 päeva jooksul riikidest ning Saudi Araabia, Bahrein ja AÜE keelasid oma kodanikel Katari reisimise.

Riigid sulgevad Katarile ka oma sadamad ja lennuruumi. Saudi Araabia teatel sulgeb riik Katarile ka oma maismaapiiri, mis tähendab, et viimasel ei saa olema ligipääsu ülejäänud Araabia poolsaarele.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri