Jaga seda postitust

KAVA: Haapsalus algab nädalavahetusel ameerika autode näitus

Sel nädalavahetusel on Haapsalus ameerika autode näitus ehk American Beauty Car Show, kus näeb paljude riikide omanike käes kauniks tuunitud sadu vanu ja uusi sõidukeid.

2001. aastast korraldatud American Beauty Car Show on üks unikaalseimad autoüritusi lähiriikides. Ürituse raames on autonäitus, kokkutulek, kiirendusvõistlus, autode rongkäik läbi linna, esinevad bändid nii kodumaalt kui ka mujalt. Autonäitus ja kontserdid piiskopilinnuses, mille pealinnus ja muuseum avati hiljuti pärast ligi kaheaastast renoveerimist.

Sadakond näituseautot

Kui telkla ja kokkutulekualale on oodatud kõik ameerika autod olenemata seisukorrast või aastaarvust, siis näitusele pääsevad autod ainult korraldajate heakskiidul. Näitusele mahub autosid saja ringis ja näha saab nii klassikuid, customeid, hot rode, muskel- ja sportautosid.

Näitusel osalevad autod Eestist, Soomest, Rootsist, Norrast, Lätist, Leedust ja Venemaalt. American Beauty Car Show on kujunenud viimastel aastatel autoprojektide valmimise tähtajaks, kus toimub iga-aastaselt mitmete autode esmaesitlus. Lisaks osalevad näitusel kohalikud autode klubid, et oma tegevust tutvustada ja seeläbi uusi liikmeid juurde saada.

Ameerika autodega tulijatele on olemas kaks suurt tasuta telkimisala, millest üks asub kohe lossihoovi taga ja teine paarisaja meetri kaugusel mere ääres. Mõlemas telklas on olemas toitlustajad, kellelt saab osta nii süüa kui ka joogipoolist. Samuti ei ole telkijatel keelatud oma grilli kasutada. American Beauty Car Show`l on palju erinevaid toitlustajaid, nii et igaüks leiab omale meelepärast alates donutsist kuni bbq lihani. Toitlustajad on lisaks telklatele ka lossihoovis, lossihoovi lähedal muuseumipargis kui ka peatänava ääres.

Populaarne rongkäik

Pühapäevane päev kuulub suurele rongkäigule ja kiirendusvõistlusele. Rongkäigul osalevad kõik Haapsallu tulnud ameerika autod, mõned sõidavad aga spetsiaalselt selleks ajaks kohale, et uhkelt koos teistega ühes rivis läbi linna kulgeda. Autodeparaad on linnarahva seas ülimalt populaarne, nii koguneb igal aastal tuhandeid inimesi tänavate äärde mööduvatele autodele lehvitama. Suur rongkäik viib lennuväljale, kus on kiirendusvõistlus, mis paneb üritusele võimsa ja rehvisuitsuse lõpp-punkti.

Muusikalise poole pealt on põhirõhk rockil, rockabillyl, bluusil, countryl – ühesõnaga kõik, mis on vähegi ameerikalik ja Ameerikast. Üha enam on rõhk Ameerikast pärit artistidel, keda võib näha ja kuulda ainult American Beauty Car Show`l.

Liikluskorraldus muutub

12.-14. juuli on Haapsalu vanalinn (Karja tänaval alates Kalda tänava ristmikust) tavaliiklusele suletud. Sissesõit on vaid ameerika päritolu autodega.

Muud päritolu autod saavad parkida Väikese viigi äärses tasuta parklas. Vaata kaarti siit.

Korraldajad paluvad austada linnaelanikke ja mitte parkida kitsastele tänavatele, väravate ette jm, takistades kohalike ja ka päästeautode liikumist.

Pühapäevase rongkäigu ajal läbi linna palutakse kõigil pealtvaatajatel püsida ohutus kauguses ja mitte seista otse sõiduteel.

Kummi suitsetamine on keelatud vanalinna territooriumil alates Karja tn-Kalda tn ristmikust ehk alates sealt, kus algab ürituse territoorium. Korraldajad paluvad tungivalt kummi mitte suitsetada munakiviteel ja lossihoovi esisel parkimisplatsil. Kohapeal on ka vastavad viidad/märgid. Kummi suitsetamine on lubatud väljaspool vanalinna. Pühapäevasel rongkäigul palutakse jälgida, et kummi suitsetamine ei toimuks ülekäigurajal ja et rahvas oleks ohutus kauguses.

Reede

19:00 Avatakse väravad
19:30 Swingin`Sisters (EST)
20:45 Big Sandy and his Fly-Rite Boys (USA)
22:00 Francine (FIN)
23:00 Afterparty @Kuursaal
Rockin`Lady & Her Rivertown Boys (EST)
Burlesque-kabaree show (UK)

Laupäev

12:00 Avatakse väravad
13:00 Lastele kauboishow poniga (lavaesine muruala)
14:00 Autode tutvustamine
16:00 Revals (EST)
18:00 Hillbilly Moon Explosion (CH)
19:15 Autasustamine
20:30 Everlast (USA)
22:00 Phil Campbell and the Bastard Sons (UK)
23:00 Naiste cruising
23:30 Burnout show Rannarootsi keskuse parklas

Pühapäev

11:00 Autode rongkäik läbi linna
12:00 Kiirendusvõistlus Kiltsi lennuväljal

Lõbusõidud monster truckiga Rannarootsi keskuse parklas (Rannarootsi tee 1, Uuemõisa)
Neljapäevast laupäevani 12:00-20:00
Pühapäeval kiirendusvõistluse ajal Kiltsi lennuväljal

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri