Jaga seda postitust

VIDEO: Koduveinikonkursi parimaks valiti kirsivein

Laupäeval, 3. juunil valiti Haapsalus Itaalia veinipeol välja Maalehe ja Veinivilla koduveinikonkursi aasta parim koduvein.

Finaali pääsenud veinimeistreid oli 14, veine kokku 17. Professionaalsetest veiniasjatundjatest koosnev žürii sai iga veini hindamisel jagada punkte ühest viieni, keskmine punktisumma andiski koha edetabelis.

Parimate Eesti koduveinide pingerida:

  1. Katrin Ratt, kirsivein
  2. Urmas Rahuvarm, kirsivein
  3. Paul Sõrmus, jääsiider

Oma hinnangu koduveinidele andis ka veinifestivali külalistest koosnev rahvažürii, kelle lemmikuks osutus Elmer Truija vaarikavein.

Maalehe ja Veinivilla koduveinikonkurss toimus juba seitsmendat korda, tänavu laekus võistlusele kokku täpselt 100 veini (eelmisel aastal 204 veini). Esimest korda konkursi ajaloos ei olnud ülekaalus õunaveinid, vaid hoopis sõstarde ja tikrite klass – 22 veini. Võrdselt 20 oli nii õuna kui ka rabarberit ja ebatavalisemaid tooraineid, 10 metsamarju, luuviljalisi ja arooniaid-pihlakaid. Eriliselt väärib esiletõstu asjaolu, et tervelt 40% saabunud pudelitest olid juba 2-5 aastat küpsenud, mitte verivärsked, äsja korgi alla saanud veinid.

Sel aastal oli veinimeistreid kokku 42. Mitu aastat on väga suur hulk veine saabunud Tallinnast ja Harjumaalt, Tartust ja Saaremaalt. Seekord juhtis küll 26 veiniga endiselt Harjumaa, kuid Võrumaalt saadeti võistlema 14 veini – sama palju kui Tallinnast. Kesine oli Tartumaa veinimeistrite osavõtt – sealtkandist jõudis konkursile ainult üks vein nagu ka Valgamaalt ja Raplamaalt.

Maaleht

  • Video: Eduard Laur

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri