Jaga seda postitust

Koidula tänav Kadriorus muutub laupäeval autovabaks kirjandustänavaks

Kirjandustänava festival

Tammsaare maja. F: kirjanduskeskus.ee

9. septembril korraldab Tallinna Kirjanduskeskus koostöös Kadrioru Pargi ja paljude teiste partneritega Eesti esimese Kirjandustänava festivali.

Festivali eesmärk on tähelepanu tõmmata kirjanduspärandile meie linnaruumis ning tuua samaaegselt ka elav kirjandus otse tänavale.

“Koidula tänav on Tallinnas ainulaadne tänav, sest selle alguses on Tammsaare muuseum ja teises otsas Vilde muuseum,” põhjendas asukohavalikut Tallinna Kirjanduskeskuse direktor ja üks peakorraldaja Maarja Vaino. “Ent on vähe teada, et tänava keskpaigas asub ka spetsiaalselt eesti kirjanikele ehitatud kortermaja, kus on elanud ja elavad tänini mitmed armastatud kirjanikud. Lisaks on tänav ka kirjaniku-nimeline. Teiste sõnadega: Koidula tänav on eriliselt tihe kirjanduslikest jalajälgedest.”

Kirjandustänava festivali raames tulevad üheks päevaks tänavale nii kirjanikud kui ka kirjandusasutused. Avatud telkides on kogu päev võimalik osa saada spetsiaalselt festivaliks loodud programmist, kohtuda kirjanikega, kuulata kõnekaid kultuuri- ja kirjandusteemalisi arutelusid jms.

Teiste seas on kohal Andrus Kivirähk, Viivi Luik, Tõnu Õnnepalu, Kristiina Ehin, Karl-Martin Sinijärv, Indrek Koff, Doris Kareva, Janika Kronberg jpt. Melu tekitavad ka kultuuriloolised jalutuskäigud, raamatute esitlused, raamatute müük jpm.

“Üheks olulisemaks sündmuseks peame kindlasti Mati Undi-nimelise pingi avamist Luigetiigi ääres,” ütles Vaino. “Samuti usume, et pisut provokatiivsena mõjub välinäitus linnaruumist, kuhu on paigutatud uusi kirjanike fiktiivseid monumente- saab fantaasia tööle panna ja mõelda, kuidas need päriselus võiksid Tallinnas välja näha.”

Eraldi lastetegevusi pakuvad nii Keskraamatukogu kui ka Rahva Raamat koos Eesti Lastekirjanduse keskusega.
Külastajaid ootavad kirjanduslikud välinäitused, tänavatoit, muusika ja mitmed üllatused.

Õhtul toimub Vilde muuseumis Raadio Ööülikooli avalik salvestus Joonas Hellerma ja Kadri Tüüri eestvedamisel. Tammsaare hoovis toimub aga kirjanduspiknik koos Viivi Luige, Tõnu Õnnepalu ja Lauri Sommeriga.

“Erilise rosina õhtuhämaruses pakub MTÜ Valgusfestival kogu tänava ulatuses kirjanduslikke valgusinstallatsioone näidates,” sõnas Vaino. “Vaadata saab valgustatud raamatuid, lugeda majaseintelt kirjanike põnevaid ütlemisi ning sõna otseses mõttes näha erinevate kirjanike jalajälgi Koidula tänaval.”

Festival on tasuta. Tallinna Kirjanduskeskuse Tammsaare ja Vilde muuseumides on festivali puhul pääse 1 euro päev.

Üritust korraldab Tallinna Kirjanduskeskus, mis koosneb Tammsaare ja Vilde muuseumitest. Festival on 2017. aasta jaanuaris asutatud asutuse esimene suurem linnaruumiline sündmus.

Festivali info.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri