Jaga seda postitust

Kõige liiklusohtlikum on Ülemiste Keskuse parkla, ristmikuist on enim õnnetusi Tartu Riia ringil

Eesti liikluskindlustuse registris registreeriti mullu 35 400 kindlustusjuhtumit, neist 32 200 liikluskindlustuse juhtumit Eestis ja 3200 juhtumit välismaal, mille põhjustasid Eesti sõidukid. Võrreldes 2016. aastaga oli mullu ligi 100 juhtumit rohkem.

2017. aastal Eestis toimunud juhtumite kahjunõuete summa oli 52 miljonit, mis on kolm miljonit rohkem kui 2016. aastal, teatas Eesti Liikluskindlustuse Fond.

Liikluskindlustuse Fondi juhatuse liikme Andres Piirsalu hinnangul oli eelmine aasta liikluses kooskõlas üldiste arengutega majanduses ja ilmastikus.

„Kui ilmastiku mõju kindlustusjuhtumite sagedusele oli mullu võrreldes varasemate aastatega tagasihoidlik, siis majanduskasv lükkas üles liiklustihedust, mis omakorda tõi kaasa kindlustusjuhtumite püsivalt kõrge taseme,” ütles Piirsalu. “Kahjunõuete summa suure tõenäosusega veel kasvab, kuna raskemad juhtumid on alles menetluses ja võrreldes eelmise perioodiga on keskmine kahjunõude suurus üldise hinnatõusu taustal samuti suurenenud.“

2017. aastal oli parkimisjuhtumite osakaal kõigist õnnetustest 37 protsenti, mis on samal tasemel võrreldes 2016. aastaga. Enamik parkimisõnnetustest toimus parkimiskohal manööverdamisel.

Viiendik Eestis toimunud liikluskindlustusjuhtumitest põhjustati ees liikuvale või peatunud sõidukile tagant otsa sõites.

Reastumisel kahjustati kõrvalreas liikuvat sõidukit kuuel protsendil juhtumitest ja viis protsenti õnnetusi põhjustati teedel-tänavatel tagurpidi liikudes, jättes välja parkimisjuhtumid.

Seitsmes maakonnas oli liikluskindlustuse juhtumeid mullu rohkem kui tunamullu. Üle 10 protsendi kasvas liiklusjuhtumite arv Jõgeva ja Saare maakonnas. Kaheksas maakonnas juhtumite arv vähenes, rohkem kui kümnendiku vähenes Põlva, Lääne-Viru ja Järva maakonnas.

64 protsenti liiklusõnnetustest oli Harju maakonnas. Viimastel aastatel on Harjumaa osakaal tasapisi suurenenud: 2016. aastal oli 63 protsenti ja 2014. aastal 62 protsenti kõigist juhtumitest Harjumaal.

Parklates on palju avariisid

Möödunud aasta kõige liiklusohtlikum koht oli Ülemiste Keskuse parkla, kus oli aasta jooksul 162 liikluskindlustuse juhtumit kogukahjuga 170 000 eurot. Üle 100 juhtumi oli mullu veel Rocca al Mare Kaubanduskeskuses ja Järve Keskuses Tallinnas ning Lõunakeskuses Tartus.

Kõige ohtlikum ristmik oli mullu Riia ring Tartus 160 liikluskindlustuse juhtumiga, mille kahjunõudeid oli kokku üle 200 000 euro. Võrreldes 2016. aastaga on Riia ringi juhtumite arv suurenenud rohkem kui kolmandiku võrra.

Üle 200 000-eurose kahjuga olid ka Sõpruse puiestee ja Tammsaare tee ristmik ning Tammsaare tee, Järvevana tee ja Pärnu maantee ristmik Tallinnas. Liiklusõnnetuste arvu kiire kasvu poolest paistsid silma Tammsaare tee ja Tondi tänava ristmik, Akadeemia ring ning Narva maantee ja Jõe tänava ristmik.

Võrreldes 2016. aastaga vähenes kõige enam Haabersti ristmiku juhtumite arv, tunamulluse 144 juhtumi asemel oli seal mullu 76 liiklusõnnetust. Võrreldes ülemöödunud aastaga oli vähem juhtumeid ka Tartu maantee ja Liivalaia tänava ristmikul ning Ahtri ja Lootsi tänava ristmikul.

Ligi pooled ristmikel aset leidnud õnnetustest olid tagant otsasõidud. 16 protsenti juhtudel oli kokkupõrge ristuval teel liikujaga, 15 protsenti juhtumitest toimus reastumisel ja 4 protsenti ristmike õnnetusi põhjustas tagurpidi liikuja.

LKF on liikluskindlustuse garantiifond, Eesti rohelise kaardi büroo, liikluskindlustuse registri pidaja ja liikluskindlustuse lepinguta sõidukite sundkindlustaja. LKF hüvitab registreerimata, sundkindlustusega ja tuvastamata jäänud sõidukiga tekitatud kahju. Samuti korraldab LKF liikluskindlustuse vaidluste lahendamist liikluskindlustuse lepitusorgani kaudu.

Lisainfo: Liikluskindlustuse statistika 2017. aastal

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri