Jaga seda postitust

KÕMULINE JUHTUM: Miks tõsteti reisija jõuga lennukist maha?

United Airlinesi juht Oscar Muñoz võttis “täieliku vastutuse” eelmise nädala pühapäeval olnud juhtumis, kui politseinikud tõstsid jõuga lennukist välja 69-aastase mehe, tekitades reisijale kergeid vigastusi.

Maailmas palju vastukaja põhjustanud juhtum sai alguse sellest, et lennukompanii soovis neli meeskonnaliiget panna Chicago O’Hare rahvusvaheliselt lennuväljalt õhku tõusvale lennukile. Lainer oli teel Louisville’i ja meeskonnaliikmed oli vaja toimetada sinna, et nad saaksid järgmisel päeval seal tööd alustada.

Lennuk oli aga täis broneeritud ning meeskonnaliikmetele kohti polnud. Selliseid juhtumeid tuleb vahel lennukompaniides ette. Tavaliselt küsitakse siis reisijatelt, kes soovib vabatahtlikult oma koha loovutada. Lennufirmad kompenseerivad reisijale ebamugavuse näiteks tasuta lennupunkte andes, mille eest saab vahel mitu tasuta reisi teha.

Samuti pannakse reisija firma kulul esimesel võimalusel samasse sihtpunkti lendavale lennukile, nii et oma kohast loobunud inimene jõuab kindlasti soovitud kohta. Kui kiiresti, see oleneb asjaoludest. Vabalt võib juhtuda, et reisija jõuab sihtkohta vaid tunda aega hiljem, taskus on aga tasuta lennupiletid mõnele järgmisele lennule.

Unitedi juhtumi puhul oli mahatõstetud Vietnami päritolu ameeriklane dr David Dao üks neljast reisijast, kes pidi koha loovutama. Tema seda aga vabatahtlikult teha ei soovinud. Tekkis rüselus pardale kutsutud politseinike ja Dao vahel, mida filmisid kaasreisijad ja mis jõudis seeläbi sotsiaalmeedia- ning uudistekanalitesse üle maailma.

Dr Dao põhjendas keeldumist sellega, ta peab Louisville’is kohtuma oma patsientidega, kirjutas Daily Mail.

Sotsiaalmeedias hakkasid juhtumi järel levima üleskutsed boikoteerida United Airlinesi. See mõjutas isegi börsil ettevõte aktsia hinda, mis pisut langes.

Dao sattus aga juhtumi tõttu ootamatult meedia tähelepanu alla. Hakati uurima tema tausta ja muuhulgas laoti lauale detailne teave tema naisest ja lastest ning sellest, et mees professionaalne pokkerimängija. Aastail 2006-2016 on ta võitnud kokku ligi 235 000 dollarit. Seda tähelepanu polnud ta kuidagi ära teeninud.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri