Jaga seda postitust

Krimm kaotab Vene turiste Türgile

Krimm

Krimm. F: Pixabay.com

Türgi reisisihtpunktide taasavamine Vene kodanikele vähendab märkimisväärselt Krimmis puhkavate venelaste arvu, ekspertide hinnangul 15-25%.

Selle aasta alguses teatasid Ukrainalt hõivatud Krimmi poolsaare võimud, et ootavad tänavu umbes kuut miljonit turisti. Eelmisel aastal külastas poolsaart 5,6 miljonit turisti, kirjutab Turism Review.

Asjatundjad aga leiavad, et Krimmi külastajate arv väheneb kuni 25% võrra. Selle peamine põhjus on Türgi avanemine Venemaa turistidele ning ka Vene rubla tugevnemine teiste valuutade suhtes.

Krimmi puhkama sõitvad venelased kasutavad tihti odavaid eripakkumisi. See tähendab, et poolsaarele saabuvad turistid, kes pole suure maksejõuga. Kuna kohal olles ei jäta nad piirkonda maha suuri summasid, ei aita see omakorda Krimmi majandust ja turismisektorit arendada.

Riikliku turismiagentuuri juhi Oleg Safonovi sõnul plaanivad Krimmi võimud reisifirmasid ja hotelliomanikke mõjutada oma hindu saabuval hooajal alandama. Praegu hinnalangust näha pole, kuid on võimalik, et veel sel kuul ja mais hakkavad hinnad langema.

Venemaa reisikorraldajate hinnangul on Krimmi pakettide varane reserveerimine vähenenud eelmise aastaga võrreldes 10%. Mõni on rääkinud ka palju suuremast vähenemisest – 20-25%. Ettevõtte Funky Tour esindaja sõnul on Krimmi saabuvate turistide hulk vähenenud ka kallinenud lennupiletite tõttu.

 

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri