Jaga seda postitust

Kui neid nõuandeid kasutades ka odavaid lennupileteid ei leia, siis pole neid olemas

Odavate lennupiletite leidmine pole kunagi olnud lihtsam kui praegu, sest internet pakub lõputult võimalusi. Tegelikult on piletite leidmise töö sinu eest juba ära tehtud – selle on teinud sagedasti reisivad inimesed, kes on oma tähelepanekud kirja pannud.

odavaid lennupileteid

F: Pixabay.com

Reisiportaal on varem oma kogemusi jaganud, aga tark on kuulata neid, kel teadmisi ja kogemusi veel rohkem. Näiteks Zoey Molnarit, kes on Ungari pealinna Budapesti tutvustava veebiportaali Stagkissbudabest.com toimetaja.

Zoey sõnul on ta odavate piletite otsimiseks kasutanud kõiki all nimekirjas olevaid veebilehti. Kõik ei ole võrdselt head, aga igaüks valigu oma lemmik ise.

Kasutajasõbralikkuse tõttu on Reisiportaali lemmik Skyscanner, aga kõige odavamad piletid olen leidnud Momondost. Tean seda sellepärast, et võrdlesin täpselt samu reisiaegu ja marsruute korraga mitmes otsingumootoris ja odavaimaid pileteid pakkus Momondo. Võimalik, et see oli juhus. Hinnavahe oli siiski vaid mõne euro suurune ja seepärast eelistan ikkagi seda otsingumootorit, mida on kõige mugavam kasutada.

Otsi anonüümselt

Võib-olla oled märganud, et kui oled otsingumootorist pileteid vaadanud, vahepeal muid asju ajanud ning siis näiteks kümme minutit hiljem samast kohast uuesti samu pileteid otsinud, on hinnad vahepeal kallimaks läinud. Jääb mulje, nagu sinu tegevust jälgitaks internetis. Zoey Molnari sõnul ongi see sisuliselt nii. Sinust jäävad veebi maha küpsised ehk andmefailid ja kui lähed uuesti samale veebilehele ja otsid sama sihtkoha pileteid, näidatakse sulle kõrgemaid hindu kui varem.

Molnari märgib, et lennufirmad ja broneerimisportaalid tahavad, et sa ostaksid pileti kohe, mitte järgmine kord veebilehele sattudes. Kõrgemaid hindu näidates püütakse sulle mõista anda, et nüüd on viimane aeg osta, muidu tõusevad hinnad veel.

Selleks tuleb veebis liikuda anonüümselt ja see on väga lihtne. Üks võimalus on iga otsingu eel kogu oma hiljutine veebiajalugu kustutada, aga lihtsam on teha nii:

  • kui kasutad veebibrausereid Explorer või Mozilla Firefox, vajuta klahvidele Command (PC’d kasutades “Control”), Shift ja P.
  • Safarit või Google Chrome’i puhul vajuta Command (PC’d kasutades Control), Shift, N.

Sellega avaneb uus aken ja sinu veebis liikumist ei jälgita. Pane tähele, et uut otsingut alustades sulgeksid oma varem avatud veebibrauseri akna.

lennupileteid

F: Pixabay.com

Vali õige lendamise aeg

Reisiportaal on varem kirjutanud, millisel nädalapäeval on keskmiselt kõige odavamad lennupiletid. Selleks päevaks on teisipäev. Vähemalt nii väidab otsinguleht Momondo.

Aasta lõikes on head kuud odavate piletite leidmiseks jaanuarist maini ja septembrist varase detsembrini. Ehk siis ajal, mil lapsed koolis käivad.

Kõige kallimad on piletid juuni keskpaigast augusti keskpaigani, samuti jõulude ning aastavahetuse ajal. Ja loomulikult ka siis, kui sihtkohas on mõni suur püha või festival. Seega pole mõtet loota odavatele piletitele, kui sõidate Hiina nende aastavahetuse perioodil, Riosse karnevali, Dublinisse St Patricku päeva või New Orleansi Mardi Grasi ajal.

Ole paindlik

Kui vähegi võimalik, ära otsi reisi kindlal päeval, vaid vaata hindu kogu kuu lõikes. Näiteks Skyscanner pakub selleks head võimalust.

Ära otsi mitte edasi-tagasi reisi, vaid vaata ühe otsa lende. Skyscanneri puhul ilmuvad sulle graafikuna kuu kõigi päevade hinnad. Sama tee tagasilendu otsides.

Eestis elades on asi natuke keerulisem, sest Tallinnast saab otse lennata suhteliselt vähestesse paikadesse. Seepärast tuleb katsetada pileti otsimist mitme sihtkoha, näiteks Amsterdami, Frankfurti, Londoni, Istanbuli või miks mitte ka Helsingi kaudu.

Tee reisiplaan pikalt ette

Teada on, et viimasel hetkel enne reisi lennupiletit otsides saad ilmselt kalleima pileti. Kui reisid USAs, siis on tark hakata piletit vaatama vähemalt kolm kuud enne reisi.

Momondo statistika ütleb ka, et parim aeg pileti broneerimiseks on 60 päeva enne väljalendu. Sellega saad kokku hoida kuni 34% piletihinnast.

Viimased tühjad kohad hoitakse täissumma peal

Zoey Molnari kirjutab Stagkissbudabest.com’is, et vanasti sai loota lennufirmade viimase hetke odavate piletite pakkumistele. Kui lennukis oli enne äralendu vabu istekohti, sooviti need kas või võileiva hinna eest maha müüa.

Enam mitte, sest äriklassi reisijad teevad oma reisiplaanid tihtipeale viimasel hetkel ja on valmis maksma pileti saamiseks küsitud summa, peaasi, et saaks lennukile. Seepärast hoiatakse viimaseid vabu kohti müügis täishinnaga. Reisiportaal seda kinnitada ei oska, aga võimalik, et see on nii.

Ära hoia kinni kindlast lennujaamast

Suurlinnu teenindab mitu lennujaama. Pileteid otsides proovigi kõiki variante. Sellega võib kaasneda kohapeal pisut pikem sõit takso või ühistranspordiga, aga kokkuvõttes võib see lisakulu ja väike ajakaotus ära tasuda.

Eesti puhul on mõistlik otsida väljumise ja saabumise lennupileteid peale Tallinna ka Riiast ja Helsingist. Riiaga on väga mugav ja tihe bussiühendus ning pealegi on bussipiletid odavad.

Odavlennufirma aitab

Iseenesest mõistetavalt saab odava pileti, kui lennata odavlennufirma lennukiga. Tallinnast lendavate kompaniide kohta saad lugeda siit. Teiste odavlennufirmade kohta saad teada sellest artiklist.

Odavlennufirma puhul pane aga tähele, mille eest küsitakse lisatasu, sest need võivad olla päris suured. Stagkissbudabest.com märgib, et poleks ime, kui varsti küsivad odavlennufirmad lisatasu isegi WC külastamise eest.

Otsi vahemaandumisega reise

Kui lendad kaugele ja sul on vähegi aeg, siis lisa sihtkoha vahele üks või kaks vahemaandumist. Nii saad odavama pileti. Ja tuleb tähele panna, et vahepeatus ei oleks liiga lühike, sest siis see nipp ei toimi.

Paljud suured lennukompaniid pakuvad oma koduriigis näiteks ööpäeva pikkuse peatuse korra tavapärasest odavamaid pileteid.

Kasuta reisikorraldaja abi

Kuigi see tundub mõttetu, on see mõistlik juhul, kui oled reisi aja suhtes paidlik ja saad pikalt ette broneerida. Näiteks Estraveli töötajatel on pikad kogemused ja neil on teavet, mida sul ei pruugi olla.

Võid kõigepealt ise eeltööd teha ja oma “leiud” reisiagendile saata. Reisiagent ütleb sulle, kas tal on pakkuda midagi odavamat. Samuti oskavad reisiagendid häid soovitusi anda, mida teha vahemaandumispaigas. Pole ju mõtet niisama lennujaamas passida.

Ühine lojaalsusprogrammiga

Enne pileti ostmist võta paar minutit ja täida ära lennufirma kodulehel lojaalsusprogrammiga liitumise ankeet. Selle eest raha ei küsita.

Kui lendad aastas mitu korda, teenid punkte, mida sama lennufirmaga lennates järgmisel korral kasutada saad. Vaata aga, millal su punktid aeguvad. Eri lennukompaniidel on aegumise tähtajad erinevad. Väga sagedase reisimise korral jõuab kätte aeg, kui saad pileti täitsa tasuta. Ka Estravelil on boonuspunktide süsteem ja muuhulgas hea ka sellepärast, et neid punkte saab vahetada Finnairi punktide vastu.

Allikas: www.stagkissbudapest.com

Jaga seda postitust

1 kommentaar

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri