Jaga seda postitust

NATUKE VAEVA JA ONGI OLEMAS: Kuidas leida odavaid lennupileteid?

Neid mooduseid on muidugi palju. Veebi ilmuvad üha uued otsingumootorid ning broneerimissüsteemid, mis kõik väidavad, et suudavad leida kõige odavamaid lennupileteid, sirvides läbi kümneid tuhandeid pakkumisi.

Ju neil kõigil on omajagu õigus. Kui eri broneerimislehekülgi samade kuupäevadega lendu otsides võrrelda, siis otsingutulemused palju ei erine. Iseasi, mis tähendab “palju”.

Kui edasi-tagasi lennupileti koguhind mõnda Aasia riiki on näiteks 400 eurot ühes kohas, aga teises 470, siis on vahe juba päris suur. Tallinnast lähiriikidesse või pisut kaugemale Euroopasse lennates on hinnavahed väiksemad. Siis mõjutab reisija otsust rohkem see, kui pikaks lend kujuneb (mis on iga reisi puhul oluline, aga vahel kannatab väga odavate piletite puhul silma kinni pigistada ja teha mitu vahemaandumist).

Nüansid loevad

Kuidas valida endale õige otsingusüsteem, kui paljud annavad võrdsed tulemused? Siin tulevad mängu nüansid. Lehe ülesehitus, otsingukriteeriumite valiku mitmekesisus, lehe väljanägemine ja loogilisus, kui palju klikke tuleb teha, et näha hinda, lennu pikkust jms.

Selle saab selgeks katsetades. Ei pea ju broneerimisega lõpuni minema, piisab kogu protsessi läbimisest selle kohani, kus tuleb hakata pileteid ostma. Üldjuhul suunab otsingumootor sind siis mõne teise teenusepakkuja lehele. Kuni selle hetkeni toimunu ongi otsingusüsteemi valimisel oluline.

Mina kasutan viimasel ajal Skyscannerit. Olen katsetanud ka Momondot ja Drunglit, aga Skyscanneri lehe ülesehitus ja valikuvõimalused meeldivad rohkem.

Järgnev jutt on neile, kes pole Skyscanneriga tuttavad. Toon ühe näite, kuidas leida odavad mõlema suuna piletid maikuus Türki. Tulemus on suvaline näide ja võimalik, et mujalt leiab paremaid pakkumisi. (Vaata ekraanifotodega step-by-step ülevaadet artikli lõpust.)

Siin on oluline märkida, et otsisin ühe kuu (mai) kõige odamaid lennuvõimalusi eeldusel, et ei taha lennata mõnel teisel kuul või konkreetsel päeval. Ehk siis olin paindlik.

See on hea siis, kui oled emotsionaalne otsustaja – tuleb tuju, et võiks teha ühe tripi ja siis uurid, millised on näiteks järgmisel kuul parimad pakkumised.

Eri otsingumoodused

Odavaid pileteid otsides saab Skyscanneris katsetada ka näiteks nii, et võtad suvalise riigi ja lased süsteemil otsida kuude kaupa kogu aasta kõige soodsamaid pileteid sellesse sihtpunkti. Need joonistuvad kuupäevade, hindade ja graafikutena ekraanile.

Sellistel puhkudel tuleb muidugi mõelda, miks see kuu on kõige odavam ja kas sa ikka tahad sinna sel ajal lennata. Kui eesmärk on rannapuhkus, siis ilmselt on just see kõige odavam kuu aeg, mil selles riigis pole hea rannailm.

Kui turistide nõudlus on halva ilma tõttu väike, kajastub see ka lennupiletite hinnas.

Või miks mitte otsida ka nii, et paned paika lahkumise ja naasmise kuupäevad, aga sihtriiki ei määra. Nii otsib Skyscanner ise piletid kõikvõimalikesse maadesse ja laotab need odavuse järgi sinu ette. Kui tulemus on liiga kallis, saab katsetada kuupäevi vahetades.

PANE TÄHELE:
Ühel veebilehel niimoodi katsetades võiks pärast igat otsingut oma veebibrauseri mälu kustutada. Pole lõpuni aru saanud, kas see alati mõjutab uue otsingu hinda, kui mälu on kustutamata, aga vahel siiski on täpselt sama kuupäevaga lende samast kohast uuesti otsides löönud ette pisut kallimad hinnad.

Skyscanneril, nagu ka mõnel teisel otsingumootoril, on teenus “Get Price Alerts”. Seal saad panna paika lennukuupäevad, väljumiskoha ja sihtriigi, lennu kogupikkuse ja hinnavahemiku ning vahemaandumiste arvu. Skyscanner saadab sulle e-kirjaga teate, kui on leidnud nendele tingimustele vastavad soodsad piletid. Siis ei pea ise kogu aeg veebis aega kulutama.

Otsingusüsteemist sobiva hinna leidmine ei tähenda üldjuhul, et see on lõplik hind. Reisijail on erinevad vajadused. Mõni tahab võtta lennu- või pagasikindlustuse, mõni lendab ainult käsipagasi, teine mitme suure kohvriga. Kõik need valikud mõjutavad lõpphinda. Lõplik hind selgub siis, kui läheb piletite eest maksmiseks ja saad otsustada, millist lisateenust vajad.

Näide: Maikuus Tallinnast Türki ja tagasi 178 euroga

Nagu eespool mainisin, olin lennupileteid otsides paindlik. Sisestasin reisi alguskoha (Tallinn) ja sihtkohaks valisin Türgi, mitte mõne konkreetse linna ja lennujaama. Reisiajaks panin kogu maikuu. See valik ilmub siis, kui vajutada lahkumiskuupäeva lahtrile. Ilmuvad valikud “konkreetne kuu”, “terve kuu” või “odavaim kuu”. Valisin “terve kuu”.

Seejärel avaneb leht, mis on konkreetsem ja näitab Türgi linnu ning hindu. Alumisel pildil on näha ainult kolm kõige odavamat, veebis on nimekiri palju pikem.

Leides sobiva hinna ja linna, liigun edasi. Valin odavaima pakutud hinna 178 eurot. Nüüd avaneb kogu kuu hinnatabel, kus saan valida kuupäevi. Ekraanivaadet saab ka muuta, pannes hinnad ja kuupäevad graafikusse (teine pilt, kus on samad hinnad graafikuna). Valin lahkumisajaks 4. mai (90€) ja tagasitulekuks 9. mai (89€). See on lühike reis, aga linnapuhkuseks Istanbulis igati sobiv, et end korraks tuulutada. Kokku tuleb hind 179€. Millegipärast on see euro võrra kallim, kui eelmisel lehel väidetud otsingutulemuses, aga pole lugu – vahe on ainult üks euro.

Valin kuupäevad ja liigun edasi “Näita lende”. Ekraanile ilmub sadu pakkumisi. Mina valin kõige ülemise ja odavama, mis näitab hinda 178€. (All nähtavale pildile mahtus ainult kolm ülemist pakkumist.)

Edasi minnes saab vaadata täpsemalt, kus on vahemaandumine (kui on vahemaandumisega lend) ja kaua on lendude vahe jms.

Kui kõik sobib, leiab samalt lehelt altpoolt teenusepakkujate nimekirja, kellelt piletid osta. Mina valisin ülemise, kõige odavama. Hinnad varieeruvad ja need sõltuvad lisateenustest, mida pakutakse. Üldjuhul teenustes suurt vahet pole, lihtsalt hinnad on erinevad. See on üks paras segadus, milline neist pakkujaist parim ja kõige õigem on, aga tasub vaadata reitingut. Olen kasutanud Tripsta teenust ja kõik sujus ideaalselt.

Kui oled vähenõudlik, reisid vaid käsipagasiga, ei vali mingit kindlustust, ei soovi veebis broneerida just sulle sobivat istekohta, ei taha pardal eriteenindust ja toitu, siis peaks pileti saama enam-vähem sama hinnaga, mida Skyscanner välja pakkus (veebimakse lisatasu siiski tuleb, aga see on väike). Skyscanner pakub vaid pileteid, mitte lisateenuseid, nagu kõik teisedki otsingusüsteemid.

Kokkuvõtteks: väga odavad piletid tuleb vaid üles leida. Otsinguvõimalusi on palju, tuleb otsida endale meeldiv veebilehekülg ja katsetada ning veelkord katsetada – küll leiab mõne sobiva variandi.

Kui kellelgi on teistele häid soovitusi jagada lennupiletite broneerimisel või muudel lennureisidega seotud teemadel, siis seda saab teha foorumis. Foorumi kasutamiseks tuleb end registreerida, mis on lihtne. Registreerinud kasutaja saab ise algatada foorumiteemasid, osaleda gruppides või panna üles tasuta kuulutusi

Jaga seda postitust

1 kommentaar

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri