Jaga seda postitust

KUIDAS NEIL LÄHEB: Kaks ümbermaailmarändurit – üks Eestist, teine USAst

ümbermaailmarändurit

Angela Maxwell ilmselt Gruusia mägikülas, kus kohalik mees aitab tema kaarikut lükata: F: Angela Maxwell / Youtube

Pole täpselt teada, mitu inimest praegu ümber maailma kõnnib, aga kindlalt saab öelda seda, et üks on USAst ja teine Eestist ning nad mõlemad on teel olnud sama kaua.

Kumbki neist pole seotud ühegi rekordi püstitamise sundusega, mis on paljusid teisi pikal teel tagant tõuganud. Nad mõlemad asusid lihtsalt teele, teadmata, millal teekonna lõpetavad.

Üks neist on Lihulast pärit Meigo Märk, kes asus teele 2014. aasta mais. Teine on Angela Maxwell, kes alustas ümbermaailmareisi samal aastal ja samal kuul USAst Oregoni linnast Bendist.

Meigo on praeguseks jalutanud umbes 16 000 km ning läbinud 21 riiki. Reisiportaal on hetkel Malaisias viibivast eestlasest hiljuti kahel korral kirjutanud. Värskete uudistega saab end kursis hoida tema Facebooki-lehel.

Tema kolleeg – kui nii võib öelda – on pisut rohkem kui kolme aastaga maha käinud üle 10 000 km ning on läbinud 9 riiki. Hetkel on ta Šotimaal.

35-aastane Angela Maxwell rääkis Lonely Planetile, et kui tal ümbermaailmareisi idee tuli, teadis ta, et on selleks väljakutseks sündinud, aga kogemusi nappis.

“Mulle on alati meeldinud viibida vabas õhus ja matkata, aga mul ei olnud palju kogemusi,” rääkis ta. “Ma polnud kunagi üksi telkinud, polnud kunagi päeva jooksul nii pikka maad korraga maha käinud (ta jalutab oma reisil päevas 10-20 km) ega teadnud, kas suudan edukalt lõkketuld süüdata. Kui olin kindel, et kahetseksin seda, kui ei järgneks oma reisikutsele, lugesin läbi kõik naisränduritest rääkivad raamatud. Tegin märkmeid selle kohta, mis varustus neil kaasas oli, mis teekonna nad valisid, milliseid ettevaatusabinõusid nad kasutasid ja milliseid mitte.”

Kuigi Maxwell valmistas end ette kõikvõimalikul moel, selgus tõde ikka alles reisil – niisuguseks rännakuks ei saa tegelikult ennast ette valmistada. Võttis aega, kuni Angela kogus enesekindlust ja ta teadis, mida tegi. Näiteks õppis seda, kuidas vihma käes lõket süüdata. Kõik see käis katse-eksituse meetodil.

Rekordid ei huvita

Angela ei soovinud püstitada mingisugust rekordit. Rändurid on aegade jooksul palju kõikvõimalikke nähtamatuid ja nähtavaid piire ületanud ning tahtnud, et nad oleksid neis saavutustes esimesed. Mõni on näinud vaeva, et läbida viimne kui üks riik maailmas, teine käib kiiruse peale, kolmas püüab leida kõige lühema trajektoori…

Angela Maxwell hoidub sellest. Kui Guinnessi rekordite raamatu esindaja temaga ühendust võttis, et sobitada tema reis mõne rekordikriteeriumi alla – näiteks “kõige kiiremini ümber maakera kõndinud naine” –, küsis Angela seepeale, kas neil on pakkuda rekordit kategooriast “kõige aeglasemalt ümber maakera kõndinud naine”. Sinna see jäi.

Maxwell võtab aega ja tahab ümbritsevaga suhestuda. Imelise looduse nautimise juures käitub ta alati vastutustundlikult. Ta ei jäta oma laagripaikadesse midagi maha, võttes kogu prügi kaasa ja visates selle ära sinna, kus on prügi koht.

Enne teele asumist loobus Angela oma konsultatsiooniärist ning müüs maha kõik, mida ta omas.

Tema reisivarustus on tagasihoidlik ja kerge. Tal on kaasas kaks paari aluspesu, üks paar lühikesi pükse, üks kleit ja kaks särki. Külmades maades on rõivaid loomulikult rohkem. Reisil veab ta enda järel väikest kerget kaarikut. (Videodest vaadates ei tundu see tegelikult nii kerge midagi.)

Angela päevane eelarve on 5 USA dollarit.

Oma lemmikpaikadeks nimetab Angela Lääne-Austraalias asuvat Kimberlyt, Sardiiniat ning Gruusiat.

Angela Maxwelli reisi kohta saab pikemalt lugeda tema veebilehelt.

Meigo Märgi tegemistel saab silma peal hoida Facebookis.

Mõlemat rändurit saab annetusega toetada. Nad ei oota rohkemat kui 1-2 eurot. Ka see on neile suureks abiks.

MÄRK MEIGO:
SEB arvelduskonto: EE281010010151632019

ANGELA MAXWELLi toetamisvõimaluse leiab siit.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri