Jaga seda postitust

Kümme sündmust üle Eesti, kuhu nädalavahetusel minna

Sel nädalavahetusel toimuvad üle Eesti mitmed põnevad laadad, toidupäevad, laulu- ja tantsupeod ning näituseavamised. EASi Turismiarenduskeskus koostas valiku põnevamatest üritustest, mida eri paigus üle Eesti tasuks külastada. Lisatud on ka Reisiportaali soovitused.

Haapsalu graafilise disaini festival

Laupäeval kl 14 avatakse Haapsalus graafilise disaini festival, mis on selle valdkonna suurim kunstisündmus Eestis. Näitus-konkurss, mille tööd jäävad Haapsalu kultuurikeskusse ja linnagaleriisse vaatamiseks kaheks kuus, on seekord pühendatud Pjotr Tšaikovskile, kuna tänavu peetakse kuurortlinnas esimest korda ka Tšaikovski festivali.

Graafilise disaini festival (HGDF) on igal aastal olnud rahvusvaheline ja toonud väikelinna kohale kunstnikke kõikjalt maailmast. Seekord on näitusevalikus 70 kujundusgraafiku looming Eestist, Lätist, Leedust, Venemaalt, Valgevenest, Ukrainast, Itaaliast, Ameerika Ühendriikidest, Mehhikost, Ecuadorist ja Indoneesiast. Vaata lisa!

Evald Okase muuseum sündmust

Evald Okase muuseum. F: Ivar Soopan

Evald Okase muuseumi hooaja avamine

Kui graafilise disaini festival on avatud, algab kl 16 sealsamas naabruses Evald Okase muuseumi hooaja avamine. Muuseumi kunstisuvi algab kolme väljapanekuga. Loe pikemalt siit.

Tuulekala festival Hiiumaal

Laupäeval peetakse Hiiumaal Orjaku sadamas Tuulekala festivali, kus saavad kokku need, kes näoga mere poole, ja need, kes peavad lugu heast toidust, tantsust ja kalamehejuttudest. Tuulekala festivalil trollitakse tuulehaugi, valitakse parim kalatoit ja võrreldakse saaki. Õhtu lõpeb tantsuga ja laval on Untsakad. Vaata lisa!

Ahjutoidupäevad “Vaata kööki 2017”

Narva linnuse põhjaõues peetakse reedel ja laupäeval ahjutoidupäevasid, millega Narva muuseum võtab pidulikult kasutusele eritellimusel valminud uue suveköögi ahju. Külalistele valmistatakse kakukesi, pirukaid, pliine, beljašši, vadja ahjuomlett, aedviljahautist ja ka näiteks kaerahelbeputru kõrvitsaga. Lemmikretseptid saab koju kaasa võtta. Samal ajal on põhjaõues toimumas ka vadjalaste rahvuspäevad, kus linnuse külastajad saavad uudistada vadjalaste rahvariiete näitust, maitsta nende rahvustoite ning tutvuda vadja rahvatantsude ja -muusikaga. Vaata lisa!

Laat Narva Maitsed

Laupäeval toimub Narvas ka teine toiduteemaline üritus, mil jõepromenaadil peetakse kell 12-15 degusteerimisvõimalusega toidulaata. Üritusel pakuvad oma roogi Narva ja Narva-Jõesuu parimad restoranid ja kohvikud. Vaata lisa!

Jõgeva linnapäevad ja kevadlaat

Sel nädalal peetakse traditsioonilisi Jõgeva linnapäevi, mis toimuvad iga aasta maikuus ja hõlmavad erinevaid kultuuriüritusi Jõgeva linna koolides, raamatukogus, kultuurikeskuses ja mujal. Laupäeval kulmineeruvad linnapäevad kevadlaadaga linna keskuses, kus kaubeldakse käsitöö, istikute, toidu ja palju muuga. Vaata lisa!

Suviste käsitöö- ja maalaat

Pühapäeval toimub Värskas Suviste käsitöö- ja maalaat, mille märksõnadeks on käsitöö, maakaup, seto toit, istikud ja kultuuriprogramm. See on hea võimalus tutvuda seto käsitööga ja kohalike ettevõtjatega ning kuulata Värska muusikakooli laste etteasteid. Vaata lisa!

Valga rahvusvaheline vanavara- ja käsitöölaat

Valga militaarmuuseumi õuel kaubeldakse sel laupäeval vanavara- ja käsitööesemetega. Kohal on ka taimede ja istikute müüjad ning koduse toidukauba pakkujad. Vaata lisa!

Valgamaa laulu- ja tantsupidu

Laupäeva õhtul toimub Tõrva gümnaasiumi staadionil Valgamaa laulu- ja tantsupidu “Nii me elame”, kus staadionile koguneb üle 1100 tantsija, võimleja ja laulja lasteaialastest kuni eakateni. Vaata lisa!

Läänemaa tantsupidu “Kullakera kandjad”

Haapsalu piiskopilinnuses toimub laupäeval tantsupidu “Kullakera kandjad”, millel osalevad maakonna tantsurühmad mudilastest kuni memme-taadi rühmadeni. Pidu algab rongkäiguga veetorni juurest kell 16.30. Vaata lisa!

Vaata tuhandeid teisi Eestis toimuvaid sündmusi ja paiku, mida külastada aadressilt www.puhkaeestis.ee.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri