Jaga seda postitust

KUNI 10 AASTAT VANGLAT: Taisse reisides jäta e-sigaret koju

Kui lähed Taisse ja oled e-sigareti kasutaja, siis igaks juhuks võiksid selle jubina koju jätta – e-sigareti ja –vedeliku maaletoojat ähvardab halvima stsenaariumi korral kuni 10-aastane vanglakaristus.

Paljud reisifoorumid on täis küsimusi: kas Taisse tohib e-sigaretti ja e-vedelikku kaasa võtta?

Vastuseid on mitmesuguseid. Foorumites on neid, kes rahustavad e-sigareti omanikke stiilis “ära muretse, olen korduvalt neid riiki toonud ja pole kunagi mingit probleemi olnud”.

Samas märgitakse ka, et e-sigareti maaletoomine ei ole siiski lubatud.

Keda siis usaldada? Neid, kel on kogemusi e-sigareti üle piiri toomisega või neid, kes lähtuvad seadustest.

Kõik Taisse saabuvaid turiste piiril ei kontrollita, aga võimalus on, et nii hästi ei lähe. Reisiportaal teab samuti inimesi, kes on käinud Tais, kotis e-sigaret ja vedelikud. On nähtud ka tänaval e-sigaretti suitsetavaid turiste. Ja kui keegi suitsetab Tais tänaval e-sigaretti, siis tihtipeale tulevad talle juurde teised turistid, kes küsivad: kust e-vedelikku saaks?

Ei saagi. Vähemalt mitte legaalselt. Tais ei tohi ametlikult e-sigarette ja -vedelikku müüa ning maale tuua.

Tais ei ole seadust, mis sõnastaks e-sigarettide keeldu. E-sigaretid lähevad seepärast kaupade alla, mille maksustamist ei ole riik sätestanud ja seepärast on nende omamine keelatud. Kõlab veidralt, aga nii on.

10 aastat vanglat

Kui omad e-sigaretti ja jääd poliseile vahele, võib sind süüdimõistmisel oodata kas trahv, mille arvestamise aluseks on kauba hind, mis korrutatakse neljaga, või kuni viieaastane vanglakaristus. Või mõlemad variandid – nii trahv kui ka vabadusekaotus.

Kui jääd piiril e-sigaretiga vahele või toodad neid Tais müümise eesmärgil, siis on karistus karmim. Trahv võib olla kuni viiekordne kauba hind, kuni kümneaastane vanglakaristus või mõlemad variandid koos.

Ka kõik teenused, mis on seotud e-sigareti suitsetamise või reklaamimisega on keelatud. Sellised karistused kehtivad 2014. aastast.

Eelnevat kinnitab ka Suurbritannia välisministeerium, mille veebilehel kirjutatakse nii: Taisse ei tohi sisse tuua e-sigarette või -vedelikke. Tõenäoliselt need konfiskeeritakse piiril, sind trahvitakse või võidakse määrata kuni 10-aastane vanglakaristus.

Reisikorraldajad peaksid kliente teavitama

Briti reisiagent Pat Waterton rääkis Travel Weeklyle, et tema sugulane arreteeriti Bangkokis e-sigareti omamise eest. Mees maksis u 137 euro suuruse trahvi ning politseinik ütles talle, et teda võiks ka vanglasse saata.

Nüüd hoiatab Pat Waterton kõiki oma kliente, kes Taisse reise broneerivad, et nad e-sigaretti kaasa ei võtaks.

“Kõik reisimüüjad peaksid seda tegema. Tai on väga populaarne sihtpunkt, peaksime klientidele sellest rääkima ja kindlustama, et nad ei rikuks oma puhkusereisi ära,” lausus ta.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri