Jaga seda postitust

Kuressaare võtab suurelt ette – mai lõpus on kolmepäevane Tänavafestival

Kevadine Kuressaare sulgeb 26.-28. mail kesklinna autodele, et pidada suurejooneliselt linna esimest Tänavafestivali.

Tänavatoit on kogu Eestis kõige kiiremini tõusev trend. Näiteks Haapsalus on juba mitu aastat peetud populaarset Maitsete Promenaadi, rääkimata Tallinna tänavatoidupidudest ja -laatadest. Nüüd on järg Kuressaare käes.

Turuhoone tagune täitub ahjude, grillide ja foodtruckidega nii Saaremaalt kui ka kaugemalt. Kõige selle kõrvale leiad värsked mahlad, head veinid ja hõrgud käsitööõlled parimatelt villijatelt ja pruulijatelt.

Tänavafestival pole aga ainult toidunautlejatele.

Keskväljaku vabalava täitub hea muusikaga. Omanäoline pealava asub Raekoja esisel platsil ning koondab igas vanuses esinejaid üle Saaremaa. Üles astuvad kohalikud noored muusikud ning teised hingelt noored tegijad. Kuulda saab pea kõike – rahvamuusikast eksperimentaalse muusikani.

Inimesed, kelle veres voolab teater, leiavad üksteist näiteks kooli näiteringis või harrastusteatri näitegrupis. Lavaks on Kuressaare tänavad ning publikuks nii kohalikud kui ka kaugemalt tulnud festivalikülalised, linnud, lilled, puud ja kulunud tänavakivid – ehk siis terve linn.

Juba festivalinädala algusest alustavad mitmed (graffiti)kunstnikud Kuressaare tänavapildi kaunistamisega ning kulminatsioon saabub laupäeval. Siis saab ise kunsti luua.

Kauba tänavale on oodatud disaini- ja kunstihuvilised. Tänav täitub kaupmeeste laudade ja telkidega. Kohale on tulemas uued ja põnevad tegijad, kuid kindlasti ka Eesti disaini ning ka kohalikke kaupmehi.

Kohtu tänava tegemised võtavad kokku sõnad antiik, vanavara, vintage ja retro.

Linna ühe väärikaima maja, raekoja, terrassil toimub meeleolukas kirbuturg.

Laste alal ootab pisikesi festivalilisi lastejooga, töötoad, lauamängud, näemaalingud ja joonistamisvahendid. Surfitelgis saab surfiga lähemalt tutvust teha. Laste kirbukale on oodatud kõik väiksed müüjad, kes soovivad teenida taskuraha või teha mõni kasulik vahetuskaup.

Lossi tänaval saavad kokku tantsusõbrad. Päeva alustatakse joogaga. Päeva jooksul on võimalik õppida selgeks mõni uus tantsukava, näha andekaid tantsijad Saaremaalt ja mujalt Eestist, osaleda tantsulahingus ja niisama puusa nõksutada muusika saatel.

Festivalile paneb punkti pühapäeval, 28. mail garaažimüük.

Allikas ja avafoto: Visitsaaremaa.ee

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri