Jaga seda postitust

Kutsu oma välismaalasest sõber mängima, ta võib võita tasuta reisi Eestisse

Eesti 100. sünnipäevaks ja eesti keele tutvustamiseks valmis mäng, mille peaauhinnaks on tasuta reis Eestisse. Soovita seda oma välismaalastest sõpradele, leidmaks, kui palju on neis peidus eestlast.

Kuigi oleme väike riik oma 1,3 miljoni elanikuga 45 000 ruutkilomeetril, tunneme äärmist uhkust selle üle, et meil on oma emakeel. Enamik selle kõnelejaist (ca 920 000 inimest) elab Eesti Vabariigis, siiski võib eesti keelt kuulda üle kogu maailma.

19. ja 20.sajandil emigreerusid paljud eestlased Rootsi, Soome, Kanadasse, Saksamaale ja Ameerika Ühendriikidesse – nii on mõistetav ka E.Hemingway ütlus, et maailmas pole sadamat, kus ei kohtaks eestlast.

Valminud on lõbus mäng, mis paneb proovile mängija eesti keele häälduse ja selgitab välja, kui palju on temas peidus eestlast. Mängida ei ole raske, tuleb vaid kuulata ja järele korrata mõned eestikeelsed sõnad. Väljakutset pakuvad kindlasti välted ja täpitähed.

Iga kuu kuulutatakse välja võitja, kelle auhinnaks on tasuta reis kahele Eestisse, mis sisaldab edasi-tagasi lennupileteid ja majutust. Mängu juhised ja reeglid leiab mängu veebilehelt. Jaga seda oma välismaal elavate sõpradega ning anna teada, kas nad teavad, mida need sõnad tähendavad.

Sündmused

24. veebruaril 2018 saab Eesti 100 aastaseks. Ükski riik ei sünni ühe päevaga, seepärast kestab ka sünnipäevapidu ühtekokku 3 aastat. Eesti ajaloos on palju sündmusi, mis on väärt, et neid mäletataks.

Ettevalmistused on juba alanud: inimesed üle kogu maailma mõtlevad välja ja esitlevad põnevaid ning Eestile olulisi ettevõtmisi. Igaüks saab osaleda ja välja pakkuda oma kingituse, olgu siis tegemist üksikisiku, ettevõte või seltsiga. Lisateavet selle kohta leiab programmi veebilehelt.

Oma riigi sünnipäeva tähistame nii Eestis kui väljaspool erinevate sündmustega, mille kalender on EV100 kodulehel. See täieneb pidevalt, koondades info kõige huvitava ja erakordse kohta, mis juubeliperioodil toimub. Jaga oma emotsioone, kasutades hashtag’e #estonia100 ja #visitestonia!

Vaata, milliseid kingitusi me kõik juba EV100 puhul saame ja tee oma kingitus.

Allikas: Puhkaeestis.ee

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri