Jaga seda postitust

Lääne-Eesti Turismikonverentsil arutletakse teemal „Kumb on luksuslikum – kas kalamari või põldmari?“

25. oktoobril algab Hiiumaal Suuremõisa lossis Lääne-Eesti Turismikonverents, mis kannab nime „Kalamari või põldmari – kumb on luksuslikum?“. Kahepäevasel kokkusaamisel arutatakse autentsete ja elamuslike turismitoodete üle.

Konverentsi avavad tervituskõnega Hiiumaa vallavanem Reili Rand ja Lääne-Eesti Turism juhataja Sille Roomets. Suuremõisa lossi poolt tervitab osalejaid Ingrid Saarnak.

Konverentsi peaesineja on USA turismiekspert Anthony Berklich, kes maailmas palju ringirännanuna jagab inspireerivaid näiteid, kuidas väheste vahenditega on võimalik arendada elamuslikke turismitooteid.

Teemal „Kumb siis ikkagi on luksuslikum, kas kalamari või põldmari?” diskuteerivad Evelin Ilves, Jana Ruubel ja Angelica Udeküll. 

EASi  turismiarenduskeskuse plaane tutvustab uus juht Margus Sameli, Eesti autentsete elamusturismitoodete üle arutlevad „#EstonianWay“ kampaania juht Heili Klandorf-Järvsoo, Eesti EL-i eesistumise turundusjuht Birgit Prikk ja Eesti Turismifirmade Liidu asepresident Külli Karing.

Oma kogemusi elamusturismitoodete arendamisest jagavad Sander Kiviselg sukeldumisklubist Barrakuuda ja Priit Villemson Viirelaiu Majakavahi Puhkekompleksist. 

Uus-Meremaa Otago ülikooli magistrant Andrus Nõmm jagab kogemusi ja näpunäiteid, mida silmas pidada, et põldmari otsa ei saaks ja kalamarja sisse ümarmudil ei satuks. 

Konverentsipäeva lõpetab inspireerivate näidetega elamuslikest turismitoodetest maailmas Jana Raadik-Cottrell, kes on turismieriala lektor nii TTÜ Eesti Mereakadeemias kui USA Colorado ülikoolis. Konverentsi modereerib Märt Treier.

25. oktoobril saavad konverentsikülalised tutvuda piirkonna vaatamisväärsuste ja turismiettevõtetega. Külastajaid ootavad Pühalepa kirik, Hiiu Vill, Liilia hotell, Rudolf Tobiase majamuuseum, Orjaku õpperada, Orjaku linnuvaatlustorn, Orjaku sadam ja külamaja, Roose väike maja, Vana-Tamme puhkemaja, Urikivi puhkemaja, restoran Ilus Villem, Hiiumaa muuseumi Kassari ekspositsioonimaja, Sääretirp, Kassariotsa puhkemaja, Kassari rahvamaja, Kassari kabel, Kassari Puhkekeskus.

Konverentsi eelõhtul Kassari Puhkekeskuses toimuva õhtusöögi ajal tunnustatakse Lääne-Eesti parimaid turismiarendajaid. 

Parimaid tunnustatakse kahes kategoorias: Parim Turismiarendaja 2018 ja Aasta Turismitegu 2018. Finalistid Parim Turismiarendaja 2018 tiitlile on: Lottemaa Teemapark OÜ, Pärnu Muusikafestival, festival „Augustiunetus – kunstide öö“. Aasta Turismitegu 2018 tiitlile kandideerivad: Pärnumaa Maitsete Aasta, veebirakendus „Suvi Haapsalus“ ja Viirelaiu majakavahi puhkekompleksi arendamine. Võitjad selguvad 25.10 õhtul kell 20.00 restoranis „Lest ja Lammas“.

Konverentsi korraldab MTÜ Lääne-Eesti Turism koostöös EASi turismiarenduskeskuse, SA Hiiumaa Arenduskeskuse, Hiiumaa Vallavalitsuse, Hiiumaa Ametikooli, kohviku Padakonn, Kassari Puhkekeskuse ja Kassari piirkonna turismiettevõtetega. 

Konverentsi info on leitav siit.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri