Jaga seda postitust

LÄHITULEVIKU ELANIKE ARV: Eesti linnajuhtide ja statistikaameti ennustused erinevad kardinaalselt

Edaspidi kasvab rahvastik ainult Tallinnas ja Maardus, väikelinnadele prognoositakse drastilist elanike arvu langust. Linnajuhid ei taha seda uskuda ning paljud teevad roosilisi plaane lootuses end kriisist mööda kavaldada, kirjutab Maaleht.

linnajuhtide elanike arv rakvere

Rakvere linnus. F: Pixabay.com

Maaleht on teinud huvitava ülevaate sellest, milline on statistikaameti prognoos ja millisena näevad lähitulevikku Eesti linnade juhid. Erinevus on väga suur.

Vaadates statistikaameti prognoose, ei tundu tulevik üleliia helge. Kui 1. jaanuaril 2017 elas Eestis 1 315 635 inimest, siis aastaks 2040 on arvatav arv 1 195 000.

Kui statistikud külvavad pigem pessimismi, siis enamikus omavalitsustes voogavad optimismihoovused. Maaleht palus linnapeadel prognoosida tulevikku ja kirjeldada oma linna aastail 2030 ja 2040 (tuues ära prognoositava rahvaarvu mõlemal aastal, suuremad mured, aga ka tähtsaima n-ö tõmbenumbri, mille järgi linna siis teatakse-tuntakse. Rohketes vastustes maaliti pilt kui laulusalmist “elu on sinuga suur lilleaed”. Mõnigi omavalitsusjuht tunnistas: meid pole ametisse võetud pessimismi levitamiseks, vaid optimismi kasvatamiseks.

Loe pikemalt Maalehest, kui palju erineb linnajuhtide ennustus statistikaameti prognoosist.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri