Jaga seda postitust

Laulupeole on pileti ostnud üle 20 000 inimese, tantsupidu läheb vaatama 30 000 inimest

laulu- ja tantsupidu

F: Wikipedia

XII noorte laulupeole on omaniku leidnud rohkem kui 20 000 piletit. Tantsupeo kolmele etendusele on Kalevi staadionil oodata kokku umbes 30 000 vaatajat, etendused on välja müüdud.

“Populaarsemad on lauluväljaku esimesed ja tagumised tähistatud istekohtadega pingisektorid. Kokku on pingisektorisse kolmapäeva hommikuse seisuga saadaval veel veidi alla 2000 koha,” ütles Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA teabejuht Sten Weidebaum. Lauluväljaku üldalale pileteid jagub.

Laulupeole saab pileteid osta ka väravast, kuid mõistlik on siiski järjekordasid vältida ja pilet eelmüügist soetada. Internetist ostetud piletite puhul tuleks veenduda, et kaasa on võetud ikka piletid, mitte arve. Piletid on äratuntavad triipkoodi järgi. Kuna rahvarohketes paikades võib olla internetile ligipääs raskendatud, tasub oma piletid välja printida või salvestada nutiseadmesse.

Tantsupeo kõigi kolme etenduse vastu on huvi olnud suur ning piletid müüdi välja peonädala alguseks. Laulupeo piletid on saadaval Piletilevi kodulehel ja kõikides müügipunktidest üle Eesti. XII noorte laulu- ja tantsupeo meeskond tuletab peo eel meelde, et pealtvaatajate heaolu silmas pidades ei pääse peo ajal nii tantsu- kui ka lauluväljakule vihmavarjudega. Koju tasuks jätta ka muud esemed, mis võivad häirida või ohustada teisi peolisi, näiteks klaastaara ja lemmikloomad.

XII noorte laulu- ja tantsupidu “Mina jään” toimub Tallinnas lauluväljakul ja Kalevi staadionil 30. juunist kuni 2. juulini.

Tantsupeolised alustavad ühisproovidega Kalevi staadionil

XII noorte tantsupeol osalejad harjutavad tänasest Kalevi staadionil toimuvates ühisproovides ning teevad õhtul koos muusikutega esimese läbimängu. Tantsupeo esimene etendus on homme õhtul kell 19.

Nädala esimeses pooles tegid tantsupeol osalevad 585 tantsu- ja võimlemisrühma liigipõhiselt proove üheksal harjutusväljakul üle linna. Tänasest on kõik ligi 8500 tantsupeolist koos saatemuusikutega juba Kalevi staadionil, et liikumistele viimast lihvi anda.

“Kui võtaksin XII noorte tantsupeo algse ideekavandi ette, siis see oleks identne sellega, kuhu me oleme tänaseks välja jõudnud. Isegi lavastuse struktuur on algsega võrreldes sama,” ütles tantsupeo ideekavandi autor Meelis Kompus peo eel. Kõigile, kes tantsupeo etendusi Kalevi staadionile vaatama tulevad või televisiooni vahendusel jälgivad, soovitab ideekavandi autor mõelda ka oma juurtele.

Koos tantsijatega harjutavad Kalevi staadionil ka tantsupeo ansambel ja solistid. Enne pidu on ühendansambel koos proove teinud mitmel korral ning juuni alguses veedeti koos suisa kaks pikka ja muusikat täis päeva. Tantsupeo muusikajuhi Kristjan Priksi sõnul on vajalik eeltöö tehtud. “Nüüd saab kohapeal lihvida vaid nüansse,” kinnitas Priks. Lugusid, mis ansamblile tänavusest peost meeldivad, on mitu. “Ühelt poolt on tore mängida tempokaid lugusid, millesse on sisse kirjutatud palju tantsuhoogu, aga teisalt meeldivad meile ka palad, mis teevad kogenudki pillimehed härdaks,” lisas ta.

XII noorte tantsupeo pealavastaja Margus Toomla ootab tantsupeo etenduste eel kõige enam, et tantsuplatsil ja selle ümber tekiks kõikidel ühine hea tunne. “Veel võimsam kui see, mida oleme kogenud kahe ja poole aasta jooksul pidu ette valmistades. Soovin ka, et see pidu, lavastus ja lugu jääksid lastele meelde kui midagi rõõmsat, helget ja positiivset,” lisas Toomla.

XII noorte tantsupidu “Mina jään” tugineb muistendile Koidust ja Hämarikust. See on lugu igikestvate väärtuste põlvest põlve edasikandmisest ja vastutusest nende hoidmisel.

Rongkäigul osaleb ligi 39 000 peolist

Laulu- ja tantsupeo rongkäik algab pühapäeval kell 9.30 ning lõppeb orienteeruvalt kell 14. Viie kilomeetri pikkusel teekonnal sammub ühtekokku ligi 39 000 laulu- ja tantsupeolist ning rahvamuusikut.

Korraldajad paluvad pealtvaatajatel jätta rongkäigule piisavalt ruumi liikumiseks ja järgida teekonnal rongkäigu korraldusmeeskonna juhiseid. “Kuna huvi rongkäigu vastu on alati suur, siis on pealtvaatajatel kõige parem rongkäiku nautida ühtlaselt kogu teekonna peale jaotudes. Eduka kulgemise tagab kuldreegel: rongkäik liigub sõiduteel ja pealtvaatajad on kõnniteedel,” selgitas rongkäigu korraldusjuht Jaanus Väljamäe.

XII noortepeo rongkäik koosneb 15 maakonna, kolme linna ja rongkäigu pea allkolonnist. Kogunemisala on Vabaduse väljakul, Kaarli puiesteel ja nendega külgnevatel tänavatel. Rongkäigu maakondlikud kolonnid liiguvad tähestikulises järjekorras, alustades Hiiumaast. Rongkäigu lõpus on Harjumaa ja Tallinn. Pidulised kõnnivad marsruudil Vabaduse väljak – Pärnu mnt – Narva mnt – Pirita tee – lauluväljak.

Pealtvaatajad võiksid kasutada lauluväljakule sisenemiseks Oru ja Lasnamäe väravaid, sest Mere värav on rongkäigu sisenemise koht ja pealtvaatajate sisenemine sealtkaudu on keerulisem. Väravast vihmavarjuga laulu- ja tantsupeole ei pääse – halva ilma korral tuleks peole kaasa võtta vihmakeebid. Rongkäigu ajal on oluliselt piiratud liiklus kesklinnas ja Pirita teel. Seetõttu tasuks autojuhtidel jälgida ajutist liikluskorraldust ning valida alternatiivseid teid.

Ajavahemikus kell 8 kuni orienteeruvalt 14 toimuvad rongkäigu päeval linna ühistranspordis mitmed muudatused. Terve hulk tavapäraseid liine on lühendatud, suunatud ümbersõidule või trammiliikluse näitel sootuks ajutiselt katkestatud. Suletud on ka Viru väljakul paiknev busside terminal. Ümbersõitudel tehakse peatused ümbersõidumarsruutidele jäävates ühistranspordipeatustes.

Täpsemat loe ühistranspordi liikumismuudatustest siit.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri