Jaga seda postitust

Laupäeval peetakse Piiriveere sibula ja kala päeva

Sibulad / Pixabay

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub laupäeval, 30. septembril Piiriveere sibula ja kala päevale, kus saab osa setude ja peipsivenelaste sügisestest pidustustest.

Paljurahvuselise Eesti keskuse juhi Einike Sooväli sõnul on kokku kutsutud nii setu kui ka peipsivene kogukonnad, et koos kirevat sügisaega ja tehtud töö vilju nautida.

„Enne tubastele töödele üleminekut saab osa ühest ehedast vabaõhupeost – setu mihklipäeva kirmasest. Lisaks jagatakse teadmisi nii Setumaal kui ka peipsiveerel au sees olevate tegevusvaldkondade, aianduse ja kalapüügi kohta ning tutvustatakse nende piirkondade lõikusaja tegemisi ja kombeid,“ rääkis Sooväli.

Tegevused Eesti Vabaõhumuuseumi setu talus, peipsivene majas ja nende ümbruses on kell 10-16. Külavainul käib hoogne seto mihklipäiva kirmas, esineb leelokoor Sõsarõ. Kell 12, 13, 14 ja 15 algab kalade töötlemise ja kalaroogade valmistamise õpituba. Osaleda saab ka pakutrüki õpitoas ning omandada köögiviljade töötlemise nippe.

Taredes valmistatakse sibula ja kala roogasid. Setu talu laudas saab kuulata loengut setude ja vanausuliste aianduse eripäradest.

Kell 14 tutvustab vanausuliste folkloori ansambel Suprjadki. Laadalt saab kaasa osta kodumaised kalatooteid ja köögivilju, setu hõrgutisi ja peenemat käsitööd.

Piletihinnad: tavapilet 7 €, sooduspilet 5 €, perepilet 14 €. Avatud on nii vabaõhumuuseumi peavärav kui ka tagumine värav (ca 1 km Kakumäe suunas).

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri