Jaga seda postitust

Lemmikloomaga lendamine on tõsine katsumus, mis nõuab korralikku eeltööd

Kui soovid oma lemmiklooma reisile kaasa võtta, siis lihtsate killast see ettevõtmine just ei ole. Eri lennufirmadel on kassi, koera või teiste väikeste loomade vedamiseks erinevad nõuded. Nordica reeglid on aga alljärgnevad.

Olenevalt kaalust ja suurusest võib lemmikloom reisida kas salongis või pagasiruumis.

Teie ja kaasreisijate huvides lubatakse salongi ainult teatud hulgal lemmikloomi, seetõttu palub Nordica teil oma lemmikule aegsasti koht broneerida, helistades klienditelefonil 664 2200. Seda on soovitav teha 24 tunni jooksul pärast pileti broneerimist, aga mitte hiljem kui 24 tundi enne lennu väljumist.

F: Pexels

Loomad saavad lennukiga reisida kolmel moel:

 • salongis;
 • pagasiruumis;
 • pagasiruumis lennuveosena.

Kui lennukile pääsevate lemmikloomade arv – nii salongis kui ka pagasiruumis – on täis, on lennufirmal õigus keelduda lemmiklooma vedamisest (laieneb ka juhtkoeradele ja teistele teraapialoomadele).

Lennukis viibivate loomade heaolu ja ohutuse tagamiseks lähtub Nordica Rahvusvahelise Lennutranspordi Assotsiatsiooni (IATA) eeskirjadest. Konkreetset olukorda puudutavaid küsimusi käsitletakse eraldi.

Reisi korraldamine

Lemmikloomaga reisimiseks valmistudes pidage silmas järgmist.

Mõned näpunäited:

 • Harjutage looma juba mõni päev enne lendu transpordikastiga, et muuta reis lemmikule lihtsamaks.
 • Enne reisi kinnitage transpordikasti küljele silt looma nime ja toitmisjuhistega.
 • Loomade lennule registreerimine võib võtta tavapärasest kauem aega. Seetõttu soovitame tulla lennujaama kolm tundi enne lennu väljumist.
 • Ärge andke lemmikloomale vähemalt paar tundi enne lennu väljumist juua ega süüa ja viige loom vahetult enne lendu jalutuskäigule.
 • Andke enne lennu väljumist lemmikloomale pisut vett juua.
 • Lemmiklooma ohutuse tagamiseks asetage looma jalutusrihm ja suukorv transpordikasti juurde või pakkige need käsipagasisse.
 • Loomadele võib rahusteid anda üksnes loomaarsti soovituse kohaselt.

Lemmikloomad salongis

Lemmikloom peab salongis reisides kogu lennu ajal olema oma kaalule ja suurusele vastavas kaalutranspordikotis või -kastis. Lemmiklooma ning reisikoti ja/või -puuri koguraskus võib olla kuni 8 kg.

Pidage meeles, et lemmikloom peab kogu lennu ajal olema oma transpordikastis. Transpordikast tuleb õhkutõusmise, maandumise ja turbulentside ajaks eesoleva istme alla seada.

Lemmikloomad pagasiruumis

Kui registreerite lemmiklooma äraantava pagasi hulka, veenduge, et loomal oleksid mugavad reisitingimused. Transpordikast peab vastama Rahvusvahelise Lennutranspordi Assotsiatsiooni (IATA) eeskirjadega elus loomade transportimiseks.

Pidage meeles, et lemmiklooma transpordikast peab olema:

 • piisavalt suur, et loom saaks kastis vabalt liikuda, püsti seista, ümber pöörata ja pikali heita;
 • puhas, tugeva ehitusega ja kindlalt suletud, kasti põhi peab olema seest vooderdatud vettimava materjaliga;
 • varustatud kohase sildiga ja juhendiga (selgitamaks, kuidas loomaga ümber käia);
 • varustatud joogi- ja toidukausiga;
 • ventileeritud vähemalt kolmest küljest;
 • valmistatud klaaskiust, metallist, jäigast plastikust, keevitatud metallvõrgust, täispuidust või vineerist; sh ei tohi kastil olla rattaid (vajaduse korral eemaldage rattad check-in’i ajal);
 • MÄRKUS! Transpordikastid ei tohi olla üleni keevitatud võrust või traatvõrgust. Sellised kastid ei sobi lemmikloomade transportimiseks.

Kui transpordikast on liiga väike või ei vasta eelmainitud IATA eeskirjadele, on meil õigus check-in’i ajal keelduda lemmiklooma vedamisest.

Juht- ja muud teenistuskoerad

Juhtkoerad (nägemis- ja kuulmisvaeguste korral, muud abikoerad) pääsevad koos erivajadustega reisijaga salongi tasuta. Kaalu- ja suurusepiirangud puuduvad ning loom ei pea lennu ajal transpordikastis kinni olema. Koeral peaks olema jalutusrihm. Suukorv ei ole kohustuslik. 

Lemmikloomade veotasud

Lemmikloomad ei kuulu tasuta pagasi hulka. Tasu määr oleneb lemmiklooma ja transpordikoti või -kasti suurusest ning kaalust.

Kategooria Suurus Euroopas (ühel suunal) Mõõdud ja kaal
Väike lemmikloom salongis (PETC)   kuni 8 kg   50 €  56x45x25 cm  (pikkus x laius x kõrgus) 8 kg
Väikesed ja keskmise suurusega lemmikloomad pagasiruumis (AVIH)   kuni 60 kg   150 €     110x76x73 cm   (pikkus x laius x kõrgus)  60 kg 

Lemmikloomade transport lennuveosena pagasiruumis

Kui võtate lemmiklooma kaasa registreeritud lennuveosena, pidage meeles, et loomal peavad olema:

 • ajakohased vaktsineerimispaberid (marutaudi vastu);
 • ajakohased tervisetõendid loomaarstilt (meditsiiniline kontroll, ussitõrje, puukide eemaldamine), mis võtavad arvesse nii lähte- ja sihtriigis kui ka võimalikes läbitavates lennujaamades kehtivaid nõudeid (väljastatud kuni 48 tundi enne lennu väljumist)*;
 • eraldi lemmikloomapass, kus on ära toodud looma värvus, liik/tõug ja sugu koos mikrokiibi numbri või tätoveeringuga (väljastab loomaarst);
 • mikrokiip;
 • sobiv transpordikast.

Sel moel on lubatud transportida ainult üle kolme kuu vanuseid loomi, kelle viimasest suuremast marutaudivastasest vaktsineerimisest on möödas vähemalt 21 päeva.

Lemmikloomade veole registreeritud lennuveosena pagasiruumis kohalduvad samad transpordikastiga seotud nõuded, kui registreeritud pagasina reisivatele loomadele.

Veotasud lemmikloomade transportimisel lennuveosena pagasiruumis

Nordica tasustab ainult lemmiklooma transporti pagasiruumis, ega osuta edasitoimetamisteenust. Lemmiklooma pileti hind oleneb transpordikasti suurusest, looma ja kasti koguraskusest ning lennu marsruudist. Loomade transporditeenus lennuveosena pagasiruumis on saadaval ainult veoste ja saadetiste osakonna kaudu. Olenemata lennufirma tasudest tuleb teil maksta meist (LOT Polish Airlines) mitteolenevaid lisatasusid terminali, loomaarsti, tolli ja muude seotud teenuste eest.

Juhtkoerad ja muud teraapiakoerad

Juhtkoerad (nägemis- ja kuulmisvaeguste korral, muud abikoerad) ning teraapiakoerad pääsevad koos erivajadustega reisijaga salongi tasuta. Kaalu- ja suurusepiirangud puuduvad ning looma võib lennu ajal transpordikastist välja lasta. Koeral peaks olema jalutusrihm. Suukorv ei ole kohustuslik, aga juhtkoera või teraapiakoeraga reisijal peaks suukorv igaks juhuks kaasas olema.

Teie ja kaasreisijate huvides lubatakse salongi ainult teatud hulgal lemmikloomi, seetõttu palub Nordica teil oma lemmikule telefoni teel aegsasti koht broneerida. Soovitame seda teha 24 tunni jooksul pärast pileti broneerimist, aga mitte hiljem kui 48 tundi enne lennu väljumist.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri